Papier do tachografu

ADR – przepisy dotyczące pakowania materiałów niebezpiecznych

Kiedy jesteśmy kierowcą, który ma do czynienia z przewożeniem materiałów niebezpiecznych powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że przepisy te są tak ostre, że naprawdę nie warto nic utajniać ani udawać.

Co dokładnie dotyczy ADR?

Papier do tachografuTak jak często przy przewozie normalnych produktów wielu kierowców uszkadza papier do tachografu, aby przejechać w krótszym czasie wiele kilometrów, tak przy przewożeniu ładunku niebezpiecznego gra taka jest niewarta świeczki. Przepisy są tak ostre, że określają nawet wyposażenie ADR. Punkt po punkcie w umowie ADR mamy wszystko opisane. Jednymi z ważniejszych przedmiotów, które powinien mieć w swoim samochodzie kierowca, który przewozi materiały niebezpieczne są pasy transportowe, jak również mata antypoślizgowa. Dzięki tym dwóm przedmiotom nasz ładunek będzie odpowiednio zabezpieczony. Dodatkowo każdy kierowca powinien znać przepisy, które mówią o specjalnym pakowaniu materiałów niebezpiecznych. Przede wszystkim takie materiały muszą być pakowane w takie opakowania, które wchodząc w reakcje z cieczami niebezpiecznymi nie ulegną destrukcji. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak opakowanie będzie reagowało z przewożonym materiałem, warto jest pokusić się o dodatkowe zabezpieczenia, które uchronią nas i ładunek przed uszkodzeniem czy też zniszczeniem.

Umowa ADR jasno określa, jak powinno być zbadane dane opakowanie względem jego reagowania na potencjalny materiał niebezpieczny, który ma być w nim przewożony. W tej samej umowie określone jest również, które opakowania nie wymagają specjalistycznych badań.