Atrakcyjne działki rekreacyjne

Wiele osób posiada domek letniskowy, który jest dla nich miejscem do spędzania wakacji, świat i urlopów z rodziną. Tego typu zabudowę można wykonać na odpowiednim rodzaju działki, która wcale nie musi być budowlana.

Co wybudujemy na działce rekreacyjnej?

działki rekreacyjne sprzedaż niedaleko kołobrzeguDziałki rozmieszczone na mapie Polski przeważnie są dostosowane do konkretnego obszaru. Na przykład na terenach działkowych znajdują się  działki rekreacyjne, które spełniają określone wymagania. Na pewno znajdziemy działki rekreacyjne sprzedaż niedaleko Kołobrzegu, ponieważ są tu rozległe obszary przeznaczone na tereny działkowe. Przede wszystkim należy pamiętać, że taka działka nie posiada kategorii budowlanej, choć można na niej postawić określonego rodzaju obiekty. Jednak muszą one spełniać konkretne wymagania dotyczące powierzchni, wysokości, rodzaju zabudowy czy ilości obiektów. Informacje te można znaleźć w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego. Na działce rekreacyjnej można wybudować domek letniskowy o powierzchni nie większej niż sto pięćdziesiąt metrów kwadratowych, a więc nie są to duże budynki. Ponadto muszą być parterowe i nie mogą zajmować większej powierzchni niż dziesięć procent całej powierzchni działki. Jeżeli projekt budynku, który chcemy postawić na działce rekreacyjnej spełnia ustalone wymogi, to z pewnością dostaniemy na niego pozwolenie z urzędu. Ważną cechą działki rekreacyjnej jest też brak na stałe podłączonych mediów takich jak kanalizacja miejska, gaz, woda czy energia elektryczna.

Określone cechy działki rekreacyjnej wpływają na jej cenie, przez co jest ona atrakcyjną ofertą dla potencjalnych działkowiczów. Cena za metr kwadratowy takiej działki jest znacznie niższa niż w przypadku działki budowlanej, ale oczywiście istnieje możliwość jej przekształcenia.