Badanie stanu włosów

Każda kobieta marzy o zdrowych i lśniących włosach, bo są one ozdobą i wabikiem na mężczyzn. Niewiele kobiet może się pochwalić włosami bez żadnych problemów, ponieważ są one popularne i dotyczą prawie każdą z nas. Możemy sobie pomóc właściwą pielęgnacją, dietą, albo wizytą u lekarza.

Jak wyglądają badania u trychologa?  

badanie trychologiczneKażdemu z nas wypadają włosy i jest to normalna sprawa, bo mamy ich aż kilka milionów na głowie, a utrata stu dziennie, nie zrobi nam żadnej różnicy w wyglądzie. Jednak problem zaczyna się robić, kiedy przy każdym szczotkowaniu wypada ich dużo więcej i zaczynamy dostrzegać przerzedzenie włosów. W takiej sytuacji należy się niezwłocznie udać na badanie trychologiczne, gdyż jest to dość poważny problem, który może prowadzić do całkowitego wyłysienia. W gabinetach trychologicznych lekarz specjalista, bada stan włosów i skóry głowy specjalną kamerą na bardzo dużym powiększeniu. Przeprowadza wywiad, mający na celu określić jaki prowadzimy styl życia, co jemy każdego dnia i jakimi kosmetykami pielęgnujemy włosy. Na tej podstawie wciąga wnioski i stawia diagnozę. Czasem bywa, że konieczne jest zrobienie badania z krwi, aby sprawdzić stan kluczowych pierwiastków w naszym organizmie, które odpowiadają za stan naszej czupryny. Coraz więcej osób żyje w pośpiechu i każdego dnia doświadcza silnego stresu, który nie pozostaje bez wpływu na nasze włosy. Długotrwały stres może nawet doprowadzić do łysienia plackowatego, które jest ciężko wyleczyć, bo to poważna choroba dermatologiczna.

Nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie trychologicznym, gdyż czas działa na naszą niekorzyść jeżeli nie wprowadzamy zmian w jadłospisie i naszym stylu życia. Badanie jest bezbolesne i trwa tylko parę, lub paręnaście minut, a może uratować nasze włosy.