Bezprzewodowe słuchawki sportowe

 

Słuchanie muzyki pomagało nie tylko w utrzymaniu rytmu podczas treningu, czy zachowania długości ćwiczeń, ale było również samo w sobie przyjemne. Wielu entuzjastów wysiłku fizycznego nie wyobrażało sobie treningu bez muzyki, inwestując w sprzęt który nie tylko pozwalał na jej słuchanie w trakcie ćwiczeń, ale również nie przeszkadzał podczas ich wykonywania.

Rekomendowane słuchawki do treningów

słuchawki dla aktywnychNajczęstszym problemem, na jaki narzekali sportowcy używający słuchawek podczas ćwiczeń były plątające się kable, bardzo łatwe do wyrwania z urządzenia. Niemal wszystkie oryginalne słuchawki dla aktywnych, polecane przez zawodowych sportowców były więc modelami bezprzewodowymi, znacznie bardziej komfortowymi niż modele tradycyjne. Nie tylko eliminowały stały problem z okablowaniem, ale pozwalały również na znacznie większą swobodę ruchu. Były one niemal tak zróżnicowane jak przewodowe odmiany, gdyż niektórzy sportowcy preferowali niewielkie słuchawki douszne, wyposażone w gumowe zaczepy zakładane na ucho, które zapobiegały możliwości zsunięcia się słuchawek podczas co bardziej intensywnych ćwiczeń. Inni preferowali duże i cięższe odmiany, podobne do modeli studyjnych, posiadające znacznie lepszą jakość dźwięku niż wersje douszne, aczkolwiek te wersje słuchawek nie były polecane osobom wykonującym dużą ilość ćwiczeń ruchowych z powodu dużych rozmiarów i wagi, mogących przeszkadzać w trakcie treningu.

Jednymi z najbardziej rekomendowanych modeli były jednak słuchawki z fabrycznie zamontowanym odtwarzaczem muzyki, dzięki któremu nie potrzebne było żadne dodatkowe urządzenie. Słuchawki te posiadały przyciski regulacji na obudowie, umieszczone bardzo wygodnie, oraz baterię wystarczającą na około cztery godziny nieprzerwanej pracy na pełnej głośności urządzenia.