Przewozy, bus

Busem do niemiec

Ostatnio miałem możliwość podróży do niemiec za pośrednictwem busa. Praktycznie codziennie przekraczam Odrę by dostać się do pracy, jednakże w zeszłym tygodniu samochód uległ awarii i póki co znajduje się w warsztacie czekając na nową przekładnię kierowniczą. Tak czy inaczej byłem zmuszony na szybkie znalezienie nowego środka transportu, którym będę mógł dojechać do pracy w miarę rozsądnym czasie.

Podróż nie musi być męcząca

Przewozy, busZe względu na odległość, oraz charakter pracy (praca z klientami) niestety musiałem zrezygnować z roweru. Ostatecznie wyjątkowo zaskoczyłem się po skorzystaniu z usług busów kursujących do niemiec.
Dzisiaj wystarczyło zaledwie kilka kliknięć w sieci by zapoznać się z wielką ofertą konkurujących ze sobą przewoźników wraz z całym rozkładem i jakością oferowanych przewozów. Busy z niemiec do polski są natomiast w świetnym stanie, tak samo jak odwrotnie, busy z polski do niemiec nie zasługują na żadną, nawet najmniejszą niepochlebną uwagę. Zwłaszcza, iż jest to krótka podróż na zaledwie dwie – trzy godziny, a nie cały dzień, jak zdarzyło nam się jechać przykład do chorwacji. Wtedy rzeczywiście każdy źle dopasowany szczegół po kilku godzinach w rozgrzanym, ciasnym pojeździe potrafił drażnić. Przewozy do niemiec zapewniane są poprzez niewielkie, a całkowicie adekwatne i często jadące środki transportu – busy. Dzięki temu oraz licznym gronie chętnych do przewozu możliwe jest uzyskanie niższej ceny, która pokryje koszta eksploatacji pojazdu, spalonego paliwa oraz samego kierowcę, który musi dowieźć pasażerów na miejsce.

O ile zauważyłem same wyjazdy busów do niemiec nie obejmują tylko zachodnio-pomorskie, ale startują również z województwa pomorskiego czy też sięgają aż do kujawsko-pomorskiego, wiec zdecydowanie nie trzeba się kierować i szukać połączeń nad polską granicę by tylko wsiąść do kolejnego środka transportu – w tym przypadku busa do niemiec. Jestem całkowicie usatysfakcjonowany z możliwości skorzystania z połączeń busów kursujących z polski do niemiec.

Artykuł powstał przy współpracy z:

Przewóz, busy, PKM Olsztyn