Chciałem zainwestować w panele fotowoltaiczne

 

Ostatnio bardzo wzrosły ceny za prąd. Ponieważ mam duże mieszkanie, w dodatku ogrzewane elektrycznie i z ciepłą wodą z termy, bardzo to odczułem. Postanowiłem, że najlepiej będzie skorzystać z fotowoltaiki. Taka inwestycja wbrew pozorom bardzo szybko się zwraca, tym bardziej że nadmiar wyprodukowanego w ten sposób prądu można sprzedawać ze własnym zakresie.

Poszukiwania firmy fotowoltaicznej z kujawsko-pomorskiego

fotowoltaika kujawsko pomorskieMusiałem tylko znaleźć odpowiednią firmę, która się tym zajmie. Skorzystałem w tym celu z wyszukiwarki internetowej. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: fotowoltaika kujawsko pomorskie i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko znalazłem jedną polecaną firmę. Umówiłem się na spotkanie z jej przedstawicielem handlowym. W ramach podpisanej z nim umowy firma przygotowała dla mnie audyt energetyczny oraz projekt i wycenę paneli słonecznych. Mieszkałem w domu o południowym nachyleniu dachu, więc według danych z audytu energetycznego nie potrzebowałem dużej liczny paneli, do tego aby wygenerować odpowiednią dla mnie ilość prądu. Zdecydowałam się jednak na montaż kilku dodatkowych paneli z myślą o sprzedaży prądu, aby inwestycja szybciej się zwróciła. Firma fotowoltaiczna oferowała także pomoc przy składaniu wniosków o dofinansowanie. Z tych usług również postanowiłem skorzystać. Podpisałem z nimi umowę i już kilka tygodni później miałem na dachu panele słoneczne.

Byłem bardzo zadowolony z fotowoltaiki. Taki sposób generowania prądu jest oszczędny i przede wszystkim bezpieczny dla środowiska. Mimo dużego, jednorazowego wydatku dużo zaoszczędziłem na tym, że nie musiałem płacić comiesięcznych rachunków za prąd. Ponieważ mieszkałem w rejonie o dużym nasłonecznieniu panele były bardzo wydajne i już niedługo inwestycja zaczęła mi się zwracać.