Co poprawia regenerator do silnika?

Staram się dbać kondycję samochodu najlepiej jak mogę, pomimo że z dziedziny budowy pojazdów mam raczej spore braki. Sam pielęgnuję wnętrze samochodu i dbam o karoserię, ale jeśli chodzi mechanikę zostawiam to mojemu dobremu koledze z czasów szkolnych, który pracuje w warsztacie.

Zastosowanie regeneratora do silnika

regenerator silnikaJeśli mam jakiś problem z autem, zawsze mogę go o to zapytać, a on mi doradzi w tej kwestii. Ma już spore doświadczenie zawodowe jako ma mechanik i ufam mu w tej materii. Ostatnio zgłosiłem mu problem ze zwiększonym zużyciem oleju więc poprosił, abym przyjechał do jego warsztatu. Sprawdził czy nie ma wycieku i takowego nie znalazł, jak i innej przyczyny tego defektu. Poradził mi jednak żebym zakupił regenerator silnika, który powinien pomóc w przypadku tego problemu. Uznaję mojego kolegę za fachowca dlatego posłuchałem jego rady. Na drugi dzień udałem się do sklepu motoryzacyjnego, kupując odpowiedni preparat. Według producenta specyfik ten miał wiele korzyści, nie tylko na przypadłość zwiększonego zużycia oleju. Wykorzystanie tego regeneratora może wpływać na mniejsze tarcie poszczególnych elementów silnika oraz obniża zużycie paliwa. Do tego powinna zwiększyć się moc silnika i jego przyspieszenie poprzez poprawę elastyczności, a tym samym obniża się hałas wytwarzany przez jednostkę napędową. Spodobała mi się natomiast ochrona podzespołów w czasie odpalania auta, szczególnie zimą, kiedy olej jest gęsty i nie zawsze na początku pracy dociera do wszystkich części. Po przeczytaniu etykiety ze sposobem użycia regeneratora i jego zaletach, wlałem regenerator do silnika. Efekt nie przyszedł od razu, ale po przejechaniu kilkuset kilometrów przyniósł poprawę.

Rada mojego kolegi-mechanika znowu okazała się słuszna i pomocna. Wlanie polecanego preparatu pomogło na zwiększone zużycie oleju w moim samochodzie. Znowu mogłem cieszyć się z bezproblemowej eksploatacji auta, regenerator pomógł w tym.