Co przyda się do zrobienia manicure?

Piękny manicure potrafi upiększyć wygląd dłoni. Profesjonalnie zrobione paznokcie nie spełniają jednak tylko funkcji estetycznej. Utwardzone paznokcie, na przykład żelem, mogą pomóc w walce z natrętnym nawykiem obgryzania paznokci lub skubania skórek. Można samodzielnie wykonywać manicure w domowym zaciszu z użyciem profesjonalnych produktów.

Przydatne produkty do domowego manicure

skuteczny wysuszacz do lakieruCo będzie potrzebne do skompletowania, aby móc zacząć wykonywać profesjonalny manicure w swoim domu? Przede wszystkim lampa LED, która utwardzi nam produkty, zarówno lakiery hybrydowe, jak i żele. Całe gotowe zestawy do manicure i pedicure są dostępne w sklepach online. Można do nich dodawać pojedyncze produkty, jeśli jest taka potrzeba. Na przykład nieobowiązkowym produktem do manicure, ale jakże przydatnym, jest skuteczny wysuszacz do lakieru. Sprawdzi się od świetnie w przypadku, gdy nie chcemy poświęcać czasu na czekanie, aż każda z warstw wyschnie. Skuteczny wysuszacz do lakieru poradzi sobie również z lakierami i topami, które są zbyt gęste, by wyschnęły same lub wymagają więcej czasu, niż te tradycyjne. Wysuszacz może występować w postaci spreju, co jest jeszcze bardziej poręczne. Cena takiego produktu to kilkanaście złotych, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jego zakupem, ponieważ skraca czas wykonywania manicure. Można nakładać go na sam lakieru lub na top, aby przyspieszyć również jego wysychanie.

W tradycyjnych, podstawowych zestawach do robienia paznokci, na przykład hybrydowych, nie znajdziemy wysuszacza. Należy go dokupić oddzielnie. Gdzie można go znaleźć? Pojawia się on coraz częściej w drogeriach i supermarketach lub w centrach handlowych na stoiskach z lakierami i przyrządami do manicure, także nie jest trudny do zdobycia.