biuro nieruchomości katowice

Cuda nowoczesnego budownictwa

Coraz więcej na rynku nieruchomości pojawia się domów i mieszkań, które cenowo nie są przystępne dla typowego Kowalskiego, ba – nawet dla całej gromady Kowalskich. Mieszkania i domy luksusowe to niewielki procent rynku nieruchomości zarówno tym wtórnym jak i deweloperskim.

Biuro nieruchomości Katowice ma ofert dla każdego klienta

biuro nieruchomości katowiceAgent, który posiada w swojej ofercie takie domy na sprzedaż czy mieszkania na sprzedaż raczej liczy się z tym, że mogą one troszkę dłużej poczekać na nowego właściciela niż domy o niższym standardzie. Co wyróżnia takie domy od innych, na pewno w przypadku domów są to domy o dużej powierzchni, raczej ulokowane na przedmieściach, ale zdarzają się również domy, które znajdują się w ścisłym centrum. Zazwyczaj dom luksusowy jest naszpikowany elektroniką, to nie tylko elektroniczny kominek czy otwierające się drzwi do garażu na pilota, to także systemy domów inteligentnych, monitoring domu i terenu przyległego do budynku. Dom luksusowy jest domem dobrze wykończonym, którym nie ma miejsca na jakiekolwiek fuszerki, materiały użyte do wykończenia wnętrz są materiałami z wyższej półki. Dom wyposażony jest w wiele udogodnień, są osobne pomieszczenia wydzielone na garderobę czy gabinet a nawet małą siłownię czy saunę, stąd ich stosunkowo mała ilość w ofercie firm takich jak biuro nieruchomości Katowice.

Jeśli chodzi o mieszkania luksusowe, to są one bardzo często ulokowane w nowoczesnych budynkach, z własną infrastrukturą, mieszczą się na wyższych kondygnacjach z częstym podkreśleniem ich wysokości i pięknych widoków jakie można zobaczyć z okna. Często aby zaakcentować luksus w mieszkaniu stosuje się liczne przeszklenia. Deweloperzy, którzy stawiają takie budynki już na etapie planowania robią wszystko, aby budynki te były jak najbardziej samowystarczalne, zapewniające komfort swoim mieszkańcom. W takich budynkach często znajduje się nie tylko siłownia czy basen, ale również miejsca postojowe dla samochodów mieszkańców. Za taki luksus trzeba zapłacić kwotę ponad milion złotych za mieszkanie, które ma tylko 100m2, dla porównania można dodać, że mieszkanie na rynku wtórnym o podobnym metrażu to niecałe 1/3 ceny mieszkania luksusowego.