Czerwona postarzała cegła lico

Aranżując wnętrze mieszkania lub domu wiele osób decyduje się na zamontowanie dekoracyjnej cegły, która nada wnętrzu niezwykłego klimatu. Tego typu element sprawdzi się głównie w projektach wykonanych w stylu loftowym, skandynawskim i rustykalnym. Trzeba pamiętać, że tego typu dekoracja jest dosyć oryginalna więc reszta aranżacji powinna być stonowana.

Jaką cegłę do mieszkania wybrać?

cegła licoNajważniejsze, aby poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertami proponowanymi przez sprzedawców. Cegły dekoracyjne dostępne są bowiem zarówno w sklepach budowlanych, jak i online. Na szczególną uwagę zasługuje cegła lico, która jest prosta i szybka w montażu, a także dostępna w przeróżnych wersjach kolorystycznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się naturalne i postarzane cegiełki, które przepięknie prezentują się w salonie, sypialni, kuchni czy na korytarzu. Ponadto w nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się cegła pomalowana na biało lub szaro. Kluczowe jest także to, by sprawdzić wcześniej jak odpowiednio zamontować cegły tak, by dobrze wyglądały, a cała dekoracja była trwała. Ważne, aby cegły były zamontowane równo, inaczej całość nie będzie dobrze wyglądać. Wszystko powinno bowiem przybrać jak najbardziej naturalny wygląd. Lica pozwalają na prosty montaż za pomocą specjalnego kleju lub zaprawy. W internecie można znaleźć sporo filmów instruktażowych, w których budowlańcy pokazują jak krok po kroku wykonać ceglaną ścianę. 

Mimo iż nie każdy może skuć tynk, aby cieszyć się naturalnymi cegłami, to wcale nie trzeba rezygnować z tego typu marzenia architektonicznego. Wystarczy przykleić gotowe cegły, które często są już nawet dostępne z dodatkową fugą, co jeszcze bardziej ułatwia samodzielny montaż. Wtedy wszystko układa się na ścianach jak puzzle.