edukacja

Czy chiński to nowy angielski, a obozy językowe najlepszym sposobem na naukę?

Język angielski obecnie jest najbardziej powszechnym językiem świata. Potrzebujemy go zarówno w pracy jak i w szkole. Niemal w każdym zakątku świata, dzięki znajomości tego języka, porozumiemy się bez problemu. Każdy wykształcony Europejczyk zna obecnie przynajmniej jeden język obcy. Jednak jak dowodzą badania język angielski może w przyszłości już nie wystarczać. Drugim najczęściej używanym językiem na świecie jest język chiński.

Obozy językowe pozwalają na szybszą naukę

edukacjaPopularność tego języka bierze się głównie z tego, że chiny pod względem liczby ludności są na pierwszym miejscu. Jak wynika z badań Chińczycy niechętnie uczą się języka angielskiego. Bierze się to z faktu, że nauka języków obcych stanowi dla nich dość duży problem. Zagraniczne obozy językowe w swojej ofercie coraz częściej posiadają oferty łączące język chiński z angielskim. O czym to świadczy? A o tym, że kursy językowe za granicą już odkryły, że w przyszłości połączenie znajomości języka angielskiego i chińskiego może być bardzo opłacalne. Obozy językowe stanowią bardzo dobry sposób na naukę języka. Podczas takiej podróży jesteśmy zmuszeni do kontaktu w obcym dla nas języku. Eksperci nie mają wątpliwości, że przyszłość należy do języka chińskiego. Chiny to przede wszystkim ogromny rynek pracy, gdzie swoje siedziby mają najwięksi giganci. Jak wiadomo chińska siła robocza jest nieporównywalnie tańsza od europejskiej czy amerykańskiej. Co świadczy o tym że tendencja przenoszenia firm do Chin w najbliższym czasie się utrzyma. Chiny już za cztery dekady mogą stać największa potęgą na świecie. Obecnie prym wiądom stany zjednoczone.

W tym kraju językiem urzędowym jest angielski, który jest najbardziej popularny na świecie. Jednak jak pokazuje sytuacja niezbędna w przyszłości będzie znajomość również języka chińskiego.