Czy herbata to dobry sposób na bezsenność?

Wiele osób boryka się z problemem bezsenności, z pewnością przynajmniej raz dotknęło to również nas. Problemy ze snem mogą wynikać z najróżniejszych czynników, jest ich naprawdę wiele i ciężko na raz je wszystkie wymienić. Może być to przewlekła choroba, która nazywa się insomnia.

Rozwiązanie na bezsenność — herbata

herbata na bezsennośćMoże być to też kwestia stresu, zbyt wielu bodźców, lub po prostu ogólnego wystarczającego wypoczęcia organizmu. Wbrew pozorom w pewien sposób jest bardzo dobre dla organizmu. Jeśli mamy do czynienia z problemami ze snem z powodu czynników zewnętrznych, dobrym rozwiązaniem może być herbata na bezsenność, czyli najczęściej ziołowa. Jest to na pewno znacznie zdrowsze dla naszej wątroby, ponieważ leki, różne suplementy diety nie będą na nią dobrze działać, a herbata będzie bezinwazyjna dla naszego organizmu. Popularnymi ziołami, które mogą nam pomóc w zmaganiu się z bezsennością, jest na przykład wszystkim znana melisa, lub waleriana, lipa, a także szyszki chmielu. Z łatwością w sklepach znajdziemy również herbaty ziołowe aromatyzowane sokiem z jakichś owoców. Przygotowując herbatę, powinniśmy pamiętać o odpowiednich proporcjach, najczęściej są one przedstawione na opakowaniu produktu. Powinniśmy zaparzać je odpowiednio długo i wypić co najmniej piętnaście minut przed snem, aby zdążyła na nas zadziałać, w przeciwnym razie możemy się zniechęcić, bo nie przyniesie oczekiwanych skutków i uznamy, że to przecież wcale nie działa, co nie jest prawdą.

Herbaty ziołowe mają swoje zastosowanie nie tylko w problemach ze snem, są też dobrym środkiem uspokajającym — redukuje stres, wspomaga układ nerwowy, dlatego nawet jeśli nie miewamy problemów ze snem, warto od czasu do czasu wypić sobie taką herbatę, na pewno nam ona nie zaszkodzi.