Czy powłoka ceramiczna jest solidna?

 

Lakier samochodowy, pomimo, że sam stanowi główną warstwę ochronną dla karoserii, sam w sobie jest bardzo podatny na wszelkie uszkodzenia, zabrudzenia czy zadrapania. Dlatego też bardzo ważne jest, aby skutecznie go zabezpieczyć, tak, aby nie było konieczne częste i kosztowne jego odświeżanie w warsztacie lakierniczym.

Czy K2 Gravon skutecznie chroni lakier auta?

powłoki ceramicznej k2 gravonLakier samochodowy to ta części naszego auta, która najczęściej ulega zabrudzeniom, uszkodzeniom i zadrapaniom. Aby zaoszczędzić środki na ciągłe odmalowywanie naszego samochodu, warto jest zabezpieczyć lakier przed wszelkimi uszkodzeniami. W tym celu warto użyć powłoki ceramicznej k2 Gravon która stanowi jedną z najskuteczniejszych form ochrony dla naszej karoserii. Powłoki ceramiczne już od kilku lat uznawane są za najtwardsze i najsolidniejsze formy zabezpieczania lakieru. Naniesienie takiej powłoki zapewnia najwyższy możliwy stopień ochrony. Warty odnotowania jest fakt, że powłoka Gravon swoja twardością przewyższa lakiery samochodowe. Mimo takiej solidności, powłoki ceramiczne są praktycznie niewidoczne po ich nałożeniu. Po pokryciu lakieru preparatem Gravon pojawia się na nim niewidoczna warstwa o  grubości do 3 mikronów, która doskonale chroni lakier przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Szczególnie rekomenduje się używanie tej powłoki przed oddaniem samochodu do warsztatu na przykład w celu jego woskowania, gdyż właśnie wtedy powstaje na lakierze najwięcej nieestetycznych pozostałości – powłoka ceramiczna sprawi, że dużo łatwiej będzie je usunąć.

Lakier samochodowy stanowi główną barierę, chroniąca karoserie samochodu przed uszkodzeniami, z tego też względu, również lakier potrzebuje ochrony, żeby mógł dobrze pełnić swoją funkcję. Zabezpieczając powierzchnie lakieru sprawiamy również, że przed dłuższy czas będzie on wyglądał estetycznie.