mata filtracyjna

Czym charakteryzują się mata filtracyjna

Jakie są różne cechy różnych filtrów które powodują, że dany filtr wyróżnia się na tle konkurencji. Okazuje się że różnic nie ma zbyt wiele, szczególnie, jeżeli chodzi o same założenia. Założenie każdego filtru jest takie samo: ma to czyści. Nie zależnie od tego, czy jest to filtr powietrza, paliwa, oleju czy czegokolwiek.

Mata filtracyjna – z czego jest wykonana?

mata filtracyjnaFiltr dostaje z jednej strony czy to powietrze, czy to jakąś ciecz czy coś jeszcze innego i zostawia na sobie zanieczyszczenia, a czyste powietrze, czy wodę, płyn daje dalej. Czym się więc różnią od siebie filtry takie jak filtr kartonowy a najbliżej jego filtry węglowe? Jak sama nazwa może nam podpowiadać, to największą różnicą jest materiał z jakiego jest dany filtr wykonany, lub gdy weźmiemy filtry kieszeniowe lub podobne filtry kasetowe różnica polega na wyglądzie i zastosowanych rozwiązaniach właśnie pod względem budowy. Tak właśnie pierwsza kategoria ma różny materiał, przez co jego gęstość jest inna i oczywiście cena. Węglowy jest niby lepszy, droższy, ponieważ ma jeszcze cech wyłapujące brzydki zapach, kartonowy tego nie ma. Jednak jakoś ja nie odczułem na sobie dużej różnicy. Druga kategoria chyba nie zmienia się za bardzo pod względem jakości, bardziej chodzi o to, gdzie mają być stosowany ze względu na swoją budowę. Są jeszcze co prawda takie filtry jak mata filtracyjna albo z nowszych generacji włóknina filtracyjna. Obie te maty mają podobne zastosowanie a różnice między nimi są bardzo podobne do filtrów kartonowych i węglowych.

Ogólnie rzecz biorąc technologie nawet w przypadku jakiś filtrów mocno ciągle „pruje” do przodu i nie zamierza się zatrzymać. W każdej dziedzinie znajdują one różne zastosowania. W sumie zaczęło mnie teraz zastanawiać czym muszą się różnić filtry stosowane w samochodach za 5 tysięcy złotych od tych stosowanych w samochodach za dwa miliony złotych.