busy

Czym najlepiej podróżować po Europie busy czy pociągi?

Ostatnimi czasy bardzo ciągnie nas na zachód. Jest to spowodowane głównie poprzez otwarcie się granic odkąd należymy do Unii Europejskiej. Lubimy jeździć na zagraniczne wakacje, ale coraz częściej wyjeżdżamy na zachód również do pracy. Europa jest stosunkowo duża i podróż po niej bywa niekiedy bardzo uciążliwa.

Busy z Radomia do Belgi dobrym sposobem na zagraniczny wyjazd

busyW jaki sposób najlepiej podróżować po Europie? Obecnie mamy naprawdę bardzo dużo możliwych środków transportu, które różnią się między sobą komfortem podróży, szybkością dotarcia na miejsce oraz naturalnie ceną. Do naszej dyspozycji oddane są chociażby samoloty, statki, samochody oraz busy i pociągi. Jeśli chodzi o podróżowanie samolotami to jest to zdecydowanie najwygodniejsze i najszybsze możliwe obecnie rozwiązanie. Z Polski do Anglii możemy dolecieć już w zaledwie 1,5 godziny, więc mniej więcej tyle ile potrzebujemy na pokonanie 80 kilometrów za pomocą samochodu. Samoloty są jednak bardzo drogim środkiem transportu, aczkolwiek czasami można trafić na całkiem niezłą promocję. Jest to zatem rozwiązanie dla tych, którzy cenią swój czas i są gotowi przeznaczyć na szybsze dotarcie większą ilość gotówki niż jak się to dzieje przy innych środkach transportu. Mamy również inne ciekawe formy przemieszczania się na dalsze odległości. Ciekawym rozwiązaniem mogą być chociażby busy do Belgii, Holandii czy Niemiec. Podróżowanie busem jest jedną z najtańszych form podróży. Jest jednak ona bardzo wydłużona, ponieważ do Belgii najczęściej dojedziemy w ciągu dwóch dni.

Komfort również nie jest na najwyższym poziomie, aczkolwiek obecnie wifi, toaleta oraz klimatyzacja na pokładzie jest już po prostu standardem. Busem możemy jednak dojechać w znacznie więcej możliwych miejsc niż oferuje to samolot, gdyż jesteśmy tam ograniczeni rozmieszczeniem lotnisk. Podobnie jest z pociągami gdzie dojedziemy jedynie tam dokąd prowadzą tory.