kod kreskowy

Na czym nie znajdą się kody kreskowe

Część produktów sklepowych niestety nie może się pochwalić posiadaniem kodów kreskowych. Dlaczego? Niektóre po prostu ich nie mają, bo na przykład nie nadają się, żeby coś do nich przyklejać, nadrukowywać czy przytwierdzać w inny sposób kod.

Gdzie nie znajdziemy dzisiaj kodów kreskowych?

kod kreskowyNajczęściej na przykład owoce nie mają takich kodów i dopiero można je samodzielnie nakleić podczas ważenia. Czasami też w ogóle rezygnuje się z tego, żeby kody kreskowe były naklejone i zamiast tego po prostu pani w kasie waży dany owoc czy warzywo. Nie ma wówczas problemu z tym czy są kody 2d na owocu czy nie. Po prostu się zważy i wklepie odpowiedni kod, który pani ma gdzieś tam wpisany koło siebie przy kasie, aby mogła odnaleźć dane jabłko czy gruszkę. Przecież to niewygodnie naklejać takie etykiety samoprzylepne na tego rodzaju pożywienie. Nie mówiąc już zupełnie o wszelkiego rodzaju produktach sypkich, wśród których są na przykład orzeszki, suszone banany czy kapusta kiszona. Dopiero wkładając sobie produkty na wagę, czasami możemy nakleić etykiety foliowe. Nie zawsze jednak będzie to możliwe. Właśnie czasem nie ma zupełnie potrzeby, bo po prostu wszystko zrobi się za nas już później przy wyjściu, jak będzie się za to wszystko płacić. Nie ma wówczas problemu z ważeniem i tak dalej, bo po prostu wszystko jest robione za klienta.

On nie musi się już niczym dodatkowo martwić. To wygodne i ludzie się szybko do takich rzeczy przyzwyczajają, że nie trzeba się niczym stresować. Później nie przywiązują wagi do niczego szczególnego. Nie wszędzie musi być kod.