Dedykowane systemy informatyczne

Dedykowane systemy informatyczne mają minusy

Jak już opisywaliśmy w kilku artykułach tworzenie oprogramowania dla firm stało się coraz popularniejsze wśród przedsiębiorców, zwłaszcza tych dużych i średnich. Właściwie wszystkie osoby, które zdecydowały się na zakup usługi tworzenia oprogramowania dla firm są z tego bardzo zadowolone oraz mówią, iż nie żałują podjętej przez siebie decyzji.

Dedykowane systemy informatyczne nie są doskonałe

Dedykowane systemy informatyczneSą jednak też osoby, które nawet będąc zadowolonym ze stworzonego dla nich oprogramowania dostrzegają pewne minusy. ,,Instalacja i dedykowane systemy informatyczne to rzeczywiście fajna sprawa, ale ma też swoje minusy. Decyzja o zakupie oprogramowania dostępnego na rynku trwa na pewno zdecydowanie krócej – w moim przedsiebiorstwie ten etap trwał zdecydowanie najdłużej ze wszystkich. Na początku myślałem, że nie będzie to problem ale jak zaczeliśmy z zespołem pracowników ustalać szczegóły to była to droga przez mękę. Dodatkowym minusem oprogramowań na zamówienie jest to, żże są one sporo droższe od tych dostępnych na rynku, oczywiście rozumiem, żę za taką usługę trzeba zapłacić ale w przypadku przedsiębiorstwa takiego jak moje (średnie) – moim zdaniem to zbędny wydatek. Ponadto jest z tymi odrogramowaniami jeszcze jeden poważny problem – jeżeli zatrudniam pracownika, nie mogę liczyć na to, że będzie miał doświadzcenie w pracy w moim oprogramowaniu. Wiąże się to z tym, iż każdy pracownik musi przejść przynajmniej kilkudniowe przeszkolenie z systemu na którym pracujemy – jak wszystkie przedsiębiorstwa działały na tym samym albo podobnym oprogramowaniu takiego problemu nie było.

No i musem jest też fakt, iż w przypadku jeżeli firma która tworzyła oprogramowanie dla firmy zostanie zamknięta to może być problem np z uzyskaniem gwarancji czy też ewentualnymi naprawami i problemami technicznymi.” – przyznaje jeden z przedsiębiorców który na zakup dedykowanego systemu informatycznego się zdecydował.