Dekoracyjna folia sufitowa

Urządzając wnętrza naszych domów oraz mieszkań nastawiamy się głównie na wybór atrakcyjnych podłóg i odpowiednie zaaranżowanie ścian. Od jakiegoś czasu w aranżacjach coraz ważniejsze stają się też sufity, które zaczynamy dekorować na różne sposoby. W wielu wnętrzach możemy spotkać się z sufitami podwieszanymi lub napinanymi, dzięki którym możemy uzyskać oryginalny styl w pomieszczeniach.

Obrazy na suficie

sufity folioweNie tylko ściany czy podłogi mogą być ozdobą wnętrza. Projektanci wnętrz od jakiegoś czasu mocno promują nietypowe sufity, które często mogą przybierać formę fototapet. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się sufity podwieszane i naciągane. Dzięki tym ostatni możemy na suficie cieszyć się widokiem gwiazd, chmur lub innych wzorów. Za pomocą różny rozwiązań możemy też dzięki sufitowi optycznie powiększyć pomieszczenie. Do tego służą, między innymi, sufity foliowe, które często przybierają formę lustrzaną. Foliowe sufity naciąga się na całym suficie lub na jego podwieszanym fragmencie. Do wyboru mamy całe mnóstwo wzorów i kolorów takich foliowych rozwiązań na sufity. Możemy je dopasować do stylu, w jakim urządzone jest dane wnętrze. Foliowe sufity, szczególnie te błyszczące, wymagają regularnej pielęgnacji, żeby zachowały swój blask na długo. Warto od czasu do czasu je umyć za pomocą specjalnej szczotki na kiju i wypolerować na sucho. Taki oryginalny sufit na pewno będzie mocno zwracał na siebie uwagę.

Sufit może być doskonałą dekoracją wnętrz. Od jakiegoś czasu wielu projektantów proponuje swoim klientów nietypowe rozwiązania w postaci podwieszanych lub napinany sufitów. Do niedawna na sufity raczej nie zwracano uwagi, dziś stają się one ważnym elementem aranżacji wnętrz. Na sufitach możemy tworzyć obrazy lub struktury, które wprowadzają niepowtarzalny klimat.