Dekoracyjne naklejki 3D na ścianę

Swego czasu popularne było malowanie różnorodnych wzorów na ścianie. Można było zakupić formę i za pomocą wałka lub pędzla przemalować je na ścianę. Odcień zwykle był kilka tonów ciemniejszy lub jaśniejszy, niż kolor ściany. To rozwiązanie, choć popularne, miał swoje wady. Farba ściekała tworząc nienaturalnie rozmazane kontury, dlatego końcowy efekt nie był estetyczny. Na szczęście wymyślono naklejki 3D, które można umieścić na ścianie.

Arcydzieła stworzone za pomocą naklejek 3D

naklejki 3dNikt się nie spodziewał, że naklejki opuszczą pamiętniki i notesy małych dzieci i przeniosą się na ściany. Nikt się też zapewne nie spodziewał, że efekt jaki to może dać, będzie tak efektowny. W pewnym momencie jednak same naklejki, choć wciąż przepiękne, zaczęto zastępować naklejkami trójwymiarowymi. Dają one piękny efekt, choć nie pasuje on do wszystkich wzorów lub napisów, które chcemy wykorzystać. Naklejki 3D sprawdzą się na przykład w postaci motyli lub odlatujących ptaków. To dekoracyjne rozwiązanie zaczęło nawet przybierać formy arcydzieł. Twórcy konkurują w tworzeniu coraz piękniejszych instalacji. Naklejki 3D sprawdzą się w każdym nowoczesnym salonie, nie tylko jakby mogło się wydawać, w pokoju dziecka. Będą one idealne dla każdego kto pragnie wprowadzić odrobinę życia do swojej sypialni lub salonu, a także odrobinę własnej inwencji twórczej.

Oczywiście jak ze wszystkim, pamiętajmy aby nie przesadzić. Naklejki 3D to ciekawa część aranżacji, jednak powinny one stanowić jedynie dodatek do wnętrza, a nie przykuwać całą uwagę w danym pomieszczeniu, chyba że taki właśnie jest nasz cel. Takie naklejki samoprzylepne oczywiście z łatwością sami przykleimy, ponieważ ich aplikacja jest naprawdę prosta, wystarczy odrobina poczucia stylu i symetrii.