Delikatny otulacz bambusowy

 

Jak każda przyszła mama oczekująca swojego pierwszego dziecka spędziłam niezliczoną liczbę godzin na kompletowaniu wyprawki. W końcu dziecko potrzebuje tak wielu rzeczy, o których nie zawsze ma się na początku pojęcie. Tuż przed samym porodem byłam przekonana, że jestem gotowa i mojemu malcowi nic nie zabraknie, ale czy na pewno byłam.

Bambusowe tekstylia dla niemowląt

otulacz bambusowyJuż po porodzie zauważyłam swoją pierwszą pomyłkę. Oczywiście było to czyste przeoczenie faktów i niby nic wielkiego, ale udowodniło mi, że wielu rzeczy muszę się nauczyć. Przy pierwszych kontaktach z moim maleństwem zdałam się na wskazówki położnej. Otuliłam syna kocykiem tak jak mi kazano i czuwałam nad nim patrząc jak słodko śpi. Po jakimś czasie zauważyłam, że jest strasznie spocony, wręcz mokry i to mnie zaniepokoiło. Co prawda za oknem była jesień, a w szpitalu panowała raczej umiarkowana temperatura i nie byłam pewna czy tak to powinno wyglądać. Pokój dzieliłam z dwoma paniami, które chyba miały więcej doświadczenia ode mnie, więc pomyślałam co mi szkodzi zapytać ich o radę. Okazało się, że totalnie nie trafiłam z wyborem kocyka. Mój był gruby i wełniany nadający się jedynie na jakiś zimowy spacer. Nic dziwnego, że maluch był przegrzany. Pani obok poleciła mi, żebym kupiła otulacz bambusowy. Wiedziałam, że tekstylia dla niemowląt są robione z bambusowej wiskozy, ale nie zainteresowałam się nimi zbytnio. To był duży błąd, bo wtedy dowiedziałabym się, że taki otulacz jest nie tylko przyjazny dziecku, ale również dostosowuje się do warunków temperatury i swobodnie przepuszcza powietrze. A na dodatek może służyć nie tylko jako okrycie, ale również ręcznik, czy podkład.  Jeden przedmiot, a tak wiele zastosowań.

Od razu poprosiłam męża, żeby zakupił dla naszego maleństwa otulacz bambusowy. Musze przyznać, że wybrał prześliczny model z motywem lasu i jego mieszkańców. Nie wszystko jest takie proste kiedy się zostaje mamą po raz pierwszy. Od razu nie da się wszystkiego nauczyć i poznać. Potrzeba czasu, cierpliwości, uwagi i przede wszystkim dużo miłości.