Dlaczego pianka poliuretanowa jest idealna do ocieplania poddaszy?

Wiele osób do ocieplenia swojego poddasza wybiera piankę poliuretanową otwartokomórkową, ponieważ obecnie jest to najlepszy materiał wykorzystywany w izolacji termicznej budynków. Co takiego ma w sobie pianka, że tak chętnie ją wybieramy?

Ocieplanie poddaszy pianką – zalety tej metody

ocieplanie poddaszy pianką otwartokomórkową - cenaWielu z nas zapomniało już o tradycyjnych materiałach (takich ja wełna czy styropian) wykorzystywanych jeszcze do niedawna do ocieplania budynków czy poddaszy. Dlaczego? Ponieważ na rynku pojawił się inny, lepszy materiał, którego parametry są znacznie lepsze niż pozostałych materiałów. Sama ostatnio chciałam się dowiedzieć jaka jest cena ocieplania poddaszy tego typu metodą. Wpisałam więc w swoją wyszukiwarkę: ocieplanie poddaszy pianką otwartokomórkową – cena. Pojawiło się wiele ofert firm, które oferowały tego typu usługi. Na niektórych stronach internetowych znajdował się specjalny kalkulator, dzięki któremu można było obliczyć mniej więcej jaki będzie koszt ocieplania tą metodą. Oczywiście dla porównania wzięto pod uwagę także tradycyjne materiały izolacyjne, czyli wełnę i styropian. Co się okazało, że pomimo iż pianka jest trochę droższa niż pozostałe materiały to koszty jej założenia bardzo szybko się zwrócą, nawet szybciej niż w przypadku wełny mineralnej, która jest tańsza. Nie miałam już wątpliwości jaki materiał wybrać do izolacji swojego poddasza. Zadzwoniłam pod podany numer kontaktowy i umówiłam się na spotkanie z przedstawicielem firmy. Po omówieniu wszystkich szczegółów podpisaliśmy umowę a on obiecał, że w ciągu dwóch dni izolacja będzie wykonana. Jak powiedział tak też się stało, ponieważ izolacja tego typu zajmuje zaledwie kilka godzin.

Gdybym miała jeszcze raz wybierać to po raz drugi wybrałabym piankę poliuretanową, gdyż jest to doskonały materiał izolacyjny. Dzięki niej moje rachunki za ogrzewanie są niższe, bo dom jest doskonale ocieplony, ponieważ nie powstały żadne mostki tak jak w przypadku wełny czy styropianu.