Dobra pilarka Festool

Kiedy zatrudniłem się w jednej firmie budowlanej zupełnie nie wiedziałem, że moim zadaniem będzie między innymi zakup sprzętu budowlanego. Szkoda, że nie miałem w tej dziedzinie żadnego doświadczenia i nie wiedziałem nawet, czym jest pilarka, jednak szybko już podczas pierwszej wizyty z pracownikiem w sklepie budowlanym bardzo dobrze wszystko m wytłumaczył.

Zakup urządzeń budowlanych – pilarki

pilarska tarcza festool 160Tarcze do pilarek firmy Festool znajdowały się chyba w każdym sklepie. Dostałem zadanie od swojego przełożonego, aby zakupić taką tarczę z tego względu, że stara się już zużyła. No to miałem pierwsze zadanie. Wiedziałem jednak, że pilarska tarcza festool 160 musi być dobrana idealnie pod kątem posiadanego urządzenia, dlatego dokładnie spisałem jego model jeszcze przed wyjściem do sklepu. To dało mi o wiele większą pewność siebie. Kiedy przechodziłem w sklepie obok regałów z tarczami jednak było ich tak dużo, że postanowiłem zapytać pracownika firmy, czy pilarska tarcza festool 160 znajduje się w asortymencie. Wszystko mi dokładnie wytłumaczył. Pokazał mi różnice w tarczach między poszczególnymi producentami. Zdecydowałem się w końcu na markę Festool, o której tak dużo słyszałem i to właśnie urządzenia tej firmy wykorzystywaliśmy na co dzień. Pilarska tarcza festool 160 nadawała się idealnie. Pasowała też bardzo dobrze do naszego urządzenia, więc szef był z nas dumny. Dzięki temu, że odpowiednio dobraliśmy tarcze urządzenie mogło już przystąpić do pracy.

Bardzo intensywna praca na budowie sprawiała, że pilarska tarcza festool 160 często się zużywała, jednak teraz, jak wiedziałem już, jak się dobiera takie urządzenie stwierdziłem, że mogę jechać i znów zakupić tarcze. Znałem się już na wszystkich modelach tarczy  wiedziałem, która będzie dobra.