Dobra prezentacja multimedialna

Każdy uczeń lub też student prędzej czy później stanie przed obowiązkiem stworzenia prezentacji multimedialnej. Takie prezentacje najczęściej tworzy się w prostych programach, dzięki którym można nie tylko dodać tekst, jak obrazki, przejścia, a nawet muzykę. Dzięki takiemu  programowi nasza prezentacja multimedialna będzie miłym urozmaiceniem do mówionego przez nas tekstu. A o tym, jak taką prezentację przygotować poniżej.

Zasady tworzenia dobrej prezentacji multimedialnej

prezentacja multimedialna 3dJak już wiemy, prezentacja multimedialna to obecnie jeden z częściej wybieranych sposobów na przedstawienie referatu. Wynika to z faktu, że ludzie są częściej wzrokowcami niż słuchowcami, więc zdecydowanie lepiej chłoną wiadomości, jeśli mówiony tekst jest uzupełniony obrazem. Dlatego też najważniejszą zasadą tworzenia takich prezentacji jest to, żeby nie wklejać na slajdy całego tekstu, który będziemy potem czytać, a jedynie główne punkty naszej wypowiedzi. Wynika to głównie z faktu, że nasi odbiorcy szybciej przeczytają to, co zostało napisane w głowie niż my na głos. Oznacza to, że stracimy zainteresowanie odbiorców. Inną wskazówką, by stworzyć ciekawą prezentację jest to, by nie przesadzać się przejściami, lecz skupić się na treści. W razie specjalnej potrzeby, jest coś takiego jak prezentacja multimedialna 3D, która sama w sobie będzie skupiona na formie graficznej, aniżeli tekstowej. Warto o tym pomyśleć.

Jak widzimy, jest kilka zasad, o których należy pamiętać, jeśli chcemy, by tworzona przez nas prezentacja multimedialna była ciekawa i przyciągająca uwagę. O ile w szkole, gdy popełnimy jakiś błąd to dostaniemy najwyżej słabszą ocenę, jednak w późniejszym wieku, może to oznaczać to, że nie dostaniemy awansu lub też klient nie wybierze naszego projektu.