Dobry ekspres do kawy

Siedziałam ostatnio w kuchni i jadłam śniadanie, popijając zwykłą kawą. Rano zawsze jestem bardzo zaspana i dopiero około południa budzę się do życia. Czytam gazetę, staram się robić jakieś ćwiczenia, żeby pobudzić organizm, jednak nie zawsze to pomaga. Stwierdziłam, że może jest to kwestia mojej zwykłej kawy, która nie potrafi mnie dobrze obudzić.

Poranek z nowym ekspresem

ekspres do kawy - warszawaPomyślałam, że może czas najwyższy kupić jakiś porządny ekspres do kawy – warszawa z prawdziwego zdarzenia. Zawsze robiłam zwykła kawę, to znaczy zalewałam wrzątkiem. Pamiętam, że gdy pijałam w kawiarniach świeżo zaparzoną kawę z ekspresu, o wiele bardziej mi smakowała niż moja, miała taki nasycony smak. Dlatego postanowiłam, że po pracy wybiorę się do galerii po jakiś ekspres. W drodze do sklepu przeglądałam ofertę różnych sklepów z AGD/RTV, żeby mniej więcej zapoznać się z modelami, które posiadają w swoim asortymencie. Zależało mi na zakupie porządnego ekspresu, który będzie służył mi przez lata. Ważny był też czas przygotowywania kawy. Rano nie miałam zbyt wiele czasu, a pamiętam, że stary ekspres mojej mamy robił kawę w 40 minut. Na szczęście w obecnych czasach wszystko trwa bardzo szybko i praktycznie wszystkie ekspresy miały podobny czas potrzebny na przygotowanie kawy. Zobaczyłam pewien ekspres ciśnieniowy, który spodobał mi się najbardziej. Według mnie był najprostszy w obsłudze i miał liczne funkcje, które bez problemu potrafiłabym obsługiwać.

Nie zastanawiałam się więc długo i wybrałam ekspres, który pierwszy wpadł mi w oko. Od teraz,moje śniadania wyglądają zupełnie inaczej. Zaczynam dzień z pyszną, świeżo zaparzoną kawą. Zauważyłam, ż kawa z ekspresu daje mi o wiele więcej energii niż te zwykłe. Teraz o wiele szybciej budzę się do życia o poranku.