Dobry materac dziecięcy

Spanie należy do jednej z największych przyjemności większości ludzi. Przeciętnie spędzamy od sześciu do ośmiu godzin na dobę w łóżku, więc warto zadbać o dobry materac, który będzie służył przez lata. Dzieci muszą spać na twardych podłożach, a dorośli niekoniecznie.

Jak wygląda materac dla dziecka?

Materace dziecięceMałe dzieci nie mają jeszcze w pełni ukształtowanego kręgosłupa, dlatego powinny spać na twardych materacach. Najlepiej żeby był on wykonany z materiałów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzały wodę na zewnątrz. Materace dziecięce mają kilka warstw, dzięki czemu zapewniają komfortowy sen. Najlepsze są materace piankowe, gdyż jest ona elastyczna i dopasowuje się do kształtu ciała. Ich zewnętrzną warstwę stanowi pikowany pokrowiec ze specjalną membranowej strukturze. Pianka wykorzystana w produkcji dziecięcych materacy, zbudowana jest z milionów pęcherzyków, które zapewniają doskonałe dopasowanie się do kształtu ciała. Ostatnią warstwą materaca jest naturalny wkład kokosowy, który posiada antybakteryjne, antyalergiczne i antygrzybiczne właściwości. Przepuszcza powietrze nie dopuszczając do przegrzania, ani spocenia się. Materace dla dzieci mają wysokość od dziesięciu do osiemnastu centymetrów i mogą być twarde, lub średnio twarde. Niektóre modele materaców posiadają jeszcze wkład z owczej wełny, która zapewnia ciepło i umożliwia jednocześnie oddychanie skóry. Co do rozmiaru materaca, to istnieje kilka wielkości, które pasują do łóżeczek dziecięcych.

Materace dla dzieci kupimy w każdym sklepie z artykułami dla dzieci i tam też będą najbezpieczniejsze, bo będą miały odpowiednie certyfikaty jakości. W klasycznym łóżeczku ze szczebelkami zmieści się materac o wymiarach sto dwadzieścia na siedemdziesiąt centymetrów.