lampy dom

Dobrze oświetlona sypialnia

Sypialnia powinna być oazą spokoju, miejscem idealnym do wyciszenia i komfortowego snu. Jeśli chcemy spełnić te wszystkie warunki, to musimy przestrzegać kilku ważnych zasad. Liczy się przede wszystkim dobór mebli, kolorów i tekstyliów. W klasycznych sypialniach dominują przeważnie beże, z kolei w nowoczesnych aranżacjach stawia się na biele i na szarości.

Lampy dom

W sypialni musimy mieć także wygodne łóżko, zasłony lub rolety odcinające nas od naturalnego światła oraz miękką podłogę. Ważną rolę odgrywa także oświetlenie. To jakie lampy dom wybierzemy uzależnione jest od kilku czynników.
lampy dom
Załóżmy na przykład, że w sypialni mamy urządzony kącik do pracy, lub mamy ustawioną toaletkę. W takiej strefie potrzebne jest dobre źródło światła. Możemy wybrać jakieś modne lampy podłogowe, ale możemy także zdecydować się na oświetlenie punktowe, lub na taśmę LED. Jeżeli leżąc w łóżku lubimy czytać, to także powinniśmy zadbać o swoje oczy i o odpowiednie warunki do lektury. Opcji jest kilka. Po pierwsze na szafce nocnej można postawić lampkę nocną lub biurkową. Po drugie obok zagłówka, po dwóch stronach łóżka można powiesić dwa identyczne plafony. Wybierając to rozwiązanie, od razu musimy przemyśleć kwestię schowania kabli oraz system włączania takiego oświetlenia. Niektóre kinkiety przeznaczone są typowo do sypialni i mają zamontowane sznureczki ułatwiające włączanie i wyłączanie. Po trzecie, kolejną alternatywą mogą być wspomniane już wcześniej lampy podłogowe. W przestronnych sypialniach takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę. W niektórych pomieszczeniach sprawdzą się także lampy nowoczesne wieszane na sufitach. Swoim designem mogą one przypominać lampki nocne lub podłogowe. Do współczesnych i minimalistycznych aranżacji wybierajmy lampy z metalowymi lub gipsowymi kloszami. Z kolei do tradycyjnych sypialni kupujmy lampy klasyczne z abażurami lub szklanymi kloszami. Wybór oświetlenia do sypialni, to bardzo ważna sprawa, ale produktów jest tak dużo, że na pewno uda nam się dopasować wszystkie produkty do naszej wizji.