Sala na wesele

Dom weselny z Warszawie nie musi być drogi

Nie zawsze musimy dysponować dużą kwotą aby wyprawić idealne wesele. Wystarczy wprowadzić drobne oszczędności w miejscach gdzie można sobie na to pozwolić oraz organizować wesele z głową. Najłatwiej jest wprowadzić oszczędności tam gdzie się najwięcej wydaje.

Dom weselny w Warszawie może być tani

dom weselnyNajczęściej jest to dom weselny, wymagający sporych kwot za ugoszczenie jednej osoby. Jest to kwota przekraczająca nawet 100 zł, a w Warszawie potrafi nawet dochodzić do ponad 200 zł. Jak sprawić, aby sala weselna nie była tak droga? Są dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest zorganizowanie przyjęcia latem w ogrodzie lub na wynajętym polu. Koszt wypożyczenia namiotu i wynajęcie kawałka ziemi jest znacznie niższy niż kwoty dyktowane przez restauracje. Jeżeli jednak planujemy ślub w miesiącach gdzie nie można pozwolić sobie na zabawę na świeżym powietrzu, przeglądaj w ofertach nowo powstałych restauracji. Często restauracje z krótkim stażem na rynku oferują zniżki, aby przyciągnąć klientów. Dom weselny z Warszawie, który nie wyrobił sobie jeszcze renomy jest znacznie niższa niż w tych słynnych istniejących wiele lat, które mają możliwość dyktowania ceny ze względu na dużą ilość pozytywnych opinii. Dobrym pomysłem też jest wynajęcie samej sali i zorganizowanie sobie wyżywienia we własnym zakresie. Wszystko co przygotujemy w domu sami, na pewno pochłonie więcej pracy, ale znacznie skróci oszczędności gdyż restauracje liczą sobie dodatkowo za wykonaną pracę. Niewielkie, ale jednak zawsze oszczędności możemy uzyskać sami dekorując sobie sale. Na pewno wypożyczenie obrusów oraz dekoracji jest także wliczone w cenie kosztów wyprawy przyjęcia przez dom weselny. Nie kupuj ślubnych zaproszeń ani wiązanek zrób je także sama, nie zawsze muszą też to być żywe kwiaty, internet kipi od oryginalnych pomysłów na wykonanie kwiatów np. z papieru.

Zamiast wynajmować orkiestrę pomyśl o didżeju, a jako wodzireja zatrudnij chętnego kolegę przyszłego męża, mężczyźni potrafią być nie raz bardzo kreatywni, a przy okazji zaoszczędzicie na muzyce na weselu.