Domowe oczyszczanie wody

Do niedawna, o czystości naszej wody domowej z kranu, decydowały regionalne oczyszczalnie do tego przeznaczone. Z czasem jednak, zaczęły pojawiać się specjalne czajniki z filtrem, które dodatkowo nam tę wodę filtrowały. Technika jednak poszła na przód i od dłuższego czasu jesteśmy w stanie dodatkowo oczyścić naszą kranówę z poziomu zlewu kuchennego.

Filtrowanie wody pitnej

filtry odwróconej osmozyDzieje się tak za sprawą, nowoczesnych filtrów, w które już dziś jesteśmy się w stanie wyposażyć. Montuje się je bowiem pod nasz zlew, a woda przepływająca przez oczyszczalnie, a później przez nasze rury, jest dodatkowo filtrowana. Tak więc, gdy odkręcimy zlew, będziemy mogli cieszyć się krystalicznie czystą wodą, o o wiele lepszej jakości i poprawionym smaku oraz zapachu. Większość z tych nowoczesnych filtrów, działa na zasadzie zjawiska odwróconej osmozy. Z tej technologii, korzysta się także w oczyszczalniach wodnych, nie tylko w naszym państwie, ale i na całym świecie. Filtry odwróconej osmozy, działają na zasadzie wymuszonej dyfuzji rozpuszczalnika, który przepuszcza się, przez specjalnie do tego przeznaczoną błonę. Następnie jej powierzchnia rozdziela dwa roztwory o różnym stężeniu, co w ostatecznym rozrachunku prowadzi do zwiększenia różnicy stężeń obu roztworów. Odwróconą osmozę, stosuje się głównie do oczyszczenia ścieków przemysłowych, jednak teraz wykorzystują ją także nasze domowe filtry, zamontowane pod zlewem. Metoda ta pozwala na odzyskanie wody, oraz cennych substancji zawartych w ściekach. Jej podstawowym atutem więc, jest precyzyjne i dokładne oczyszczenie wody ze wszelkich zanieczyszczeń, a dodatkowo stosunkowo małe zużycie energii, co jest dodatkowo ekonomicznym rozwiązaniem.

Produkt jest dostępny w kilku różnych wersjach, różniących się między sobą funkcjami. Z tego względu ceny są różne, zależą od tego na jaką wersję systemu się zdecydujemy. To wszystko sprawia, że jest to dość kosztowne rozwiązanie, ale jednocześnie idealne dla osób, które prowadzą zdrowy tryb życia.