Budowa domów drewnianych

Domy z balii a tartak

Prowadzenie własnego interesu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie zawsze trafimy na odpowiednią koniunkturę, zainwestujemy w najlepszy sprzęt, czy założymy spółkę z uczciwym wspólnikiem. Czasem jednak udaje się nam tak pokierować swoja firmą, że znajdywać najlepsze rozwiązanie naszych problemów, otworzymy sobie nowy rynek zbytu, zdobędziemy nowych klientów.

Na domach z bali zarabiają nie tylko firmy budujące je, ale i tartaki

Budowa domów drewnianychMi się to udało.Tartak nie wydaje się być najlepszym z możliwych biznesów. Wycinanie lasów jest kontrowersyjne, bo ekolodzy zawsze się czegoś przyczepią, a nie każde drewno można wykorzystać do wszystkiego. Twarde drewno jakim się zajmuję nadaje się do wyrobu mebli, ale nie koniecznie do wykonywania z nich mniejszych konstrukcji, czy bardziej wymyślnych, bo drewno łatwo się nie wygina, ani nie kształtuje. Na szczęście w poszukiwaniu nowego rynku zbytu spadła mi z nieba budowa domów drewnianych. Moje drewno idealnie się do tego nadaje! Jest twarde i wytrzymałe, na pewno utrzyma duże ciężary i łatwo się nie zniszczy, szczególnie jeśli będzie dobrze zabejcowane i polakierowane. Poza tym, domki drewniane całoroczne są coraz bardziej popularne u ans w kraju, a wielu dostawców narzeka na jakość drewna jakie się mu oferuje. Z drewna powstają także często domki na działkach poza miastem, pensjonaty, chatki góralskie, czy ośrodki kolonijne, więc rynek zbytu jest dużo szerszy niż tylko domki drewniane całoroczne. Poza tym osobną kwestią jest budowanie domu z balii. Domy drewniane są złożone z płyt i desek, a bale są okrągłe, więc wymagają innej obróbki. Jednak budowa domu z balii też się czasem trafia, więc lepiej jest mieć i narzędzia do przygotowywania takich belek. Dzięki temu mój tartak nie narzekać na brak zamówień. Odkąd mam nowych klientów nie muszę już tylko patrzeć na producentów mebli, ani szukać innych rodzajów drzew, z których mogę coś wykonywać.

Domki drewniane całoroczne może nie są w moim typie i sama nie chciałabym mieszkać w takim, ale skoro budowa domów drewnianych przynosi mi zyski, to nie będę narzekać.