Dostępne na rynku osuszacze powietrza

W celu wykonania osuszania budynków, niezbędne jest zastosowanie specjalnych sprzętów, które usprawnią przebieg poszczególnych procesów. Jednym z takich urządzeń jest osuszacz powietrza. Na rynku dostępne są modele adsorpcyjne oraz kondensacyjne. Czy warto zdecydować się na zakup osuszacza adsorpcyjnego? Jakie są zalety oraz wady tego rozwiązania? I ile może nas kosztować takie urządzenie?

Stosujemy osuszacze adsorpcyjne

adsorpcyjny osuszacz powietrzaDostępne na rynku osuszacze adsorpcyjne pełnią funkcję pochłaniacza wilgoci we wnętrzu urządzenia. Znajduje się w nim granulat wykonany na bazie silikonu, który ma za zadanie wchłaniać tą wilgoć, która jest odciągana przy pomocy specjalnego mechanizmu elektronicznego. Warto kupić dobry jakościowo adsorpcyjny osuszacz powietrza. W przypadku takiego urządzenia, powietrze wydmuchiwane na zewnątrz ma o wiele wyższą temperaturę, niż w momencie zasysania go do urządzenia. Z tego powodu metoda ta sprawdzi się w przypadku, kiedy temperatura w osuszanym pomieszczeniu jest niższa, niż w przypadku wymaganej do samoczynnego osuszania się ścian. Kolejnym ważnym atutem jest wysoki poziom wydajności osuszaczy adsorpcyjnych, który utrzymuje się na jednakowym poziomie niezależnie od temperatury wnętrza. Takie osuszacze są również cicho pracującymi urządzeniami, w odróżnieniu od modeli kondensacyjnych, których praca może się okazać nieco uciążliwa dla sąsiadów.

W przypadku, kiedy osuszanie ścian jest niezbędne w różnych pomieszczeniach lub konieczne okazuje się osuszenie fundamentów w większym budynku, urządzenia adsorpcyjne mogą się sprawdzić znacznie lepiej. Jest to także istotne na etapie przewożenia osuszaczy, jeżeli proces osuszania ma być realizowany w różnych nieruchomościach. Dlatego właśnie ten rodzaj urządzeń jest najczęściej stosowany przez firmy.