Dozowniki łokciowe – dlaczego stosujemy?

Ostatni rok zdecydowanie zwiększył zapotrzebowanie na różne środki umożliwiające pozbywanie się drobnoustrojów, ale bądźmy świadomi, że samo pozbywanie się drobnoustrojów to w praktyce zdecydowanie za mało. Na szczęście korzystając z dozownika łokciowego, uzyskujemy także dostęp do płynu pozwalającego na pozbycie się brudu. Korzystać z czegoś takiego możemy wręcz w sposób intuicyjny.

Co możemy umieścić w dozowniku łokciowym?

dozownik łokciowy fanecoPierwotnie takie dozowniki były wykorzystywane w różnych miejscach przede wszystkim po to, żeby za ich pomocą można było korzystać z mydła w płynie czy i bardzo praktycznego i prostego w użyciu produktu. W czasie pandemii przynajmniej niektóre egzemplarze mogą być z powodzeniem wykorzystywane do tego, aby ich pojemnikach znajdowały się płyny umożliwiające dezynfekcję rąk. Oczywiste jest zatem, że żaden materiał wykorzystany do budowy dozownika nie będzie wchodził w reakcję chemiczną z zawartością. Bezpieczny dozownik łokciowy faneco możemy stosować wszędzie tam, gdzie każdego dnia przebywa duża liczba osób. Zewnętrzne elementy obudowy czegoś takiego da się Przecież bardzo łatwo wyczyścić i zdezynfekować. Obsługa dozowników nie wymaga nawet bezpośredniego kontaktu z naszymi dłońmi, bo w praktyce wystarczy nacisk z odpowiednią siłą na wysunięte element. Jeżeli posłużymy się łokciem, zmniejszymy ryzyko zakażenia.

Taki dozownik chroni również przed kradzieżą zawartości, ponieważ jest on przymocowany do ściany i zwykłe osoby nieupoważnione nie będą w stanie dostać się do wnętrza, ale to już zależy od konstrukcji konkretnego modelu. Przy dozownikach łokieć okazuje się całkiem przydatną częścią ciała. Korzystnie na funkcjonowanie czegoś takiego wpływa możliwość ustawienia dawki płynu, jaka ma zawsze wypływać.