Drukarka 3D z kolorowym filamentem

Jakiś czas temu postanowiłem kupić sobie drukarkę 3D. Uwielbiam różnego rodzaju gadżety, a w mojej kolekcji nie było jeszcze żadnego urządzenia tego typu. Wiedziałem, że nie stać mnie na bardzo profesjonalny i zaawansowany technicznie sprzęt, jednak znalazłem firmę oferującą dobrej jakości drukarkę w atrakcyjnej cenie. Zdecydowałem się więc złożyć zamówienie właśnie w ich sklepie.

Drukarka do elementów 3D

drukarka 3d filamentPierwsze, na co zwracałem uwagę to oczywiście cena, jednak nie to było najważniejsze. Miałem jednak ograniczony budżet i nie mogłem pozwolić sobie na jego przekroczenie. Od dłuższego czasu obserwowałem oferty producentów tego typu sprzętu i wiedziałem, że już lepszej okazji do zakupów nie będzie. Po wielu próbach znalezienia wymarzonej drukarki w końcu znalazłem – nieduża, o stosunkowo sporej wielkości polu roboczym. Miała możliwość wykorzystania aż trzech filamentów w jednym czasie, głowica szybko się rozgrzewała, a prowadnice wykonane były z wysokiej jakości aluminium. Kolejnym czynnikiem, który zachęcił mnie do zakupu były bardzo dobre opinie na jej temat w sieci. Kiedy zdecydowałem się już na dokonanie transakcji okazało się, że w moje posiadanie weszła nie tylko drukarka 3D Filament tego dnia dodawali gratis do każdego sprzętu, którego wartość przekraczała pewną kwotę. Ucieszyłem się, bo tworzywo do druku 3D wcale nie jest takie tanie.

Dzisiaj wciąż czekam na przesyłkę. Urządzenie ma przyjść kurierem jeszcze dzisiaj po południu, co niezwykle mnie cieszy. W ostatnim tygodniu siedziałem troszkę nad projektem mojej pierwszej figurki. W programie graficznym zrobiłem malutką laleczkę dla mojej córki. Mam nadzieję, że kiedy uda mi się już ja wydrukować Julcia będzie zadowolona z prezentu – w końcu będzie miała idealną zabawkę do swojego domku dla lalek.