Duża popularność badań kleszczy

Pasożyty, jakimi są kleszcze, mogą przenosić chorobotwórcze wirusy, bakterie i pierwotniaki. Często wywołują również reakcje alergiczne. Ugryzienie kleszczy może być bardzo niebezpieczne, może powodować wiele groźnych dla zdrowia powikłań. W przypadku ukąszenia przez kleszcza warto dokładnie obserwować reakcję organizmu.

Laboratoria diagnostyczne wykonują badania kleszczy

niezbędne badanie kleszczaNie należy bagatelizować niepokojących objawów, które mogą wskazywać na boreliozę. Kleszcze wydzielają substancję znieczulającą, która powoduje, że ich ukłucie jest niewyczuwalne. Wiele osób decyduje się na przebadanie wyjętego ze skóry kleszcza. Dzięki temu można wykryć zagrożenie chorobami przed wystąpieniem objawów. W wielu sytuacjach pomocne okazuje się niezbędne badanie kleszcza. Można je wykonać, by sprawdzić, czy jest on nosicielem krętków Borelli. Wiele gabinetów laboratoryjnych oferuje tego typu usługi. Jest ono jednym z pierwszych badań diagnostycznych w kierunku boreliozy. Osoby, które zdecydują się na badanie, powinny usunąć kleszcza mechanicznie. Należy pamiętać, że nie wolno stosować substancji, takich jak maści i oleje, gdyż uniemożliwiają one przeprowadzenie badań molekularnych. Kleszcz powinien być umieszczony w pojemniku i właściwie zabezpieczony. Kolejnym krokiem jest zaniesienie go do badania. Ugryzienia kleszcza nie należy bagatelizować, gdyż może one być przyczyną boreliozy lub kleszczowego zapalenia mózgu.

W przypadku ugryzie warto wykonać badanie kleszcza, które powinno być przeprowadzone w specjalistycznych laboratoriach. Dzięki temu uzyskane wyniki będą miarodajne. Badanie skutecznie wykrywa patogeny, umożliwia stwierdzenie prawdopodobieństwa wystąpienia boreliozy. Ważne, by do placówki jak najszybciej dostarczyć wyjętego ze skóry kleszcza. Badanie umożliwia wykrycie patogenów, które wywołują także kleszczowe zapalenie mózgu.