Edukacyjne zabawki dla dzieci

Zakup zabawek dla dzieci wprowadza nas w niemały zawrót głowy. Przede wszystkim dlatego, że wybór jest tak ogromny, że nie wiemy co wybrać. Wchodząc do sklepu z zabawkami nasze oczy są niemal wszędzie, nie wiemy, gdzie patrzeć oraz w którym kierunku. Często idziemy po prostu przed siebie i mijamy kolejne alejki dziecięcych marzeń.

Jaką zabawkę kupić mniejszym dzieciom?

zabawki interaktywne dla dziewczynekZabawki można podzielić na kilka kategorii. Jednak najbardziej popularne to zabawki interaktywne dla dziewczynek, które zachęcają do wspólnej zabawy. Dziecko posiadające taką zabawkę uczy się z niej piosenek, które motywują do tańca. Są one również dopasowane odpowiednio do wieku, dzięki czemu dziecko może nauczyć się wypowiadać pierwsze słowa, nazw zwierząt oraz ich odgłosy, a także brzmienia instrumentów muzycznych. Są one również ciekawe pod względem wizualnym, gdyż większość takich zabawek jest kolorowa i posiada światełka, które podczas naciskania świecą się i wydają głos. Przede wszystkim rodzic kupując taką zabawkę dla swojego malucha powinien umieć dopasować ją odpowiednio do wieku swojego dziecka. Przy wyborze warto zwrócić uwagę czy dany produkt posiada funkcje: poznawczą, aktywizującą, usprawniającą, a także inspirującą. Oprócz dzwięków niektóre zabawki interaktywne posiadają również funkcje ruchowe na przykład: karuzela kręci się, miś rusza rękoma itp. Są one bardzo ciekawe dla małych dzieci i pobudzają ich wyobraźnię.

Podczas zakupu zabawek interaktywnych warto zwrócić uwagę na wiek dziecka. Niektóre z nich są dosyć duże i masywne. Dodatkowo większość z nich wydaje głośne dżwięki, dlatego warto ustawić je tak, aby nie drażniły słuchu dziecka. Bez wątpienia ich ogromną zaletą jest to, że pobudzają wyobraźnię dziecka i go edukują na różnych płaszczyznach.