Estetyka produktu – malowanie

Coraz większe oczekiwania klientów i dobrze rozwinięty rynek konkurencyjny mobilizują przedsiębiorstwa do wdrażania nowych technologii. Może być to również ulepszanie technik już funkcjonujących w danej firmie. Najważniejsze, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Zaawansowana technika malowania proszkowego

malowanie proszkoweBardzo dobre efekty wykończeniowe zapewnia metoda malowania proszkowego, z której korzysta wiele branż. Farbą proszkową pokrywane są materiały i konstrukcje stalowe, elementy z mosiądzu i aluminium. Malowanie proszkowe wyróżnia się wysoką estetyką i trwałością. Dzięki takiemu wykończeniu wyroby odporne są na korozję, uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Te właściwości malowania proszkowego szczególnie przydatne są przy realizacji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych – różnego rodzaju hal i przemysłowych magazynów. Dzięki wykorzystaniu farb proszkowych można nadać strukturę wysokiego połysku lub różnych wariantów matu. Te możliwości doskonale sprawdzają się w aspekcie dekoracyjnym. Malowanie proszkowe jest przykładowo bardzo często wykorzystywane do ozdobnych elementów przy ogrodzeniach i balustradach oraz do części samochodowych. Często malowane są też proszkowo grzejniki, meble metalowe oraz inne elementy wyposażenia wnętrz. Szeroka gama kolorystyczna umożliwia wykonanie wielu atrakcyjnych projektów. Co ważne – metoda proszkowa jest przyjazna dla środowiska naturalnego i dla człowieka. 

Ze względu na wysoką trwałość, estetykę i funkcjonalność farby proszkowe stosowane są z powodzeniem w różnych branżach. Przy wykorzystaniu techniki proszkowej przedmioty pokrywane są gładką i jednolitą strukturą. Odporność na czynniki atmosferyczne, fizyczne i chemiczne to niewątpliwie mocna strona tej metody.