W ośrodkach zdrowia i szpitalach najczęściej znajdują się podłogi wykonane z PCV. Tego typu wykładziny gwarantują szybkie czyszczenie. Są antyseptyczne i nie wchłaniają kuchu. Ponadto w centrach opieki medycznej poruszają się osoby starsze, na wózkach. Dlatego po pewnym czasie użytkowania, podłogi PCV ścierają się i tracą blask. By przywrócić pierwotne właściwości powierzchni, warto wykonać konserwację podłóg.
Środki do odnawiania wykładzin z PCV
Miejsca opieki medycznej zawsze powinny odznaczać się sterylnymi warunkami. By podłogi, po których poruszają się pacjenci i personel, były czyste i estetyczne, należy je systematycznie czyścić. Skuteczna konserwacja podłóg PCV związana jest z nowoczesnymi technologiami. Akrylowanie to jedna z metod czyszczenia i przywracania blasku podłogom z PCV. Dzięki nałożeniu odpowiedniej warstwy zabezpieczającej polimerów, wykładziny odzyskają dawną świetność. Korzystanie z profesjonalnego serwisu specjalizującego się w odnawianiu podłóg PCV, daje gwarancję, że wykładziny przez długie lata będą wyglądały jak dopiero kupione. Dla właścicieli ośrodków zdrowia i osób zarządzających finansami, to bardzo dobre wyjście. Akrylowanie korytarzy i sal wewnątrz, pomaga utrzymać czystość i sterylne warunki. Plusem tego typu usług jest pełen serwis. Po nabłyszczaniu następuje polerowanie, suszenie i szczotkowanie. Cały proces kończy się szubko i podłogi znów są zdatne do użytkowania.
Konserwacja powierzchni podłogowych z wykładziny PCV, wykonywana jest przy użyciu środków polimerowych. Są bezpieczne dla ludzi i zapewniają długotrwały blask oraz czystość podłóg. To niezmiernie ważne w przypadku ośrodków zdrowia, gabinetów lekarskich, terapeutycznych i laboratoriów diagnostycznych. Wszędzie tam, gdzie zależy na czystości i sterylnych warunkach, warto wykonać konserwację podłóg.