Faktury wystawiane w programie

Jednym z podstawowych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest dokumentowanie każdej transakcji dokonywanej w obrębie firmy. Oznacza to, że każdy klient musi otrzymać paragon lub fakturę, a dokonane zakupy muszą być potwierdzone dokumentem księgowym.

Najlepszy program do fakturowania

oprogramowanie do fakturKsięgowi każdego miesiąca otrzymują od przedsiębiorców stos dokumentów, w których najwięcej jest paragonów i faktur, w zależności od charakteru firmy. Można je wystawiać ręcznie przy użyciu druków akcydensowych lub automatycznie w specjalnym programie komputerowym. Zdecydowana większość przedsiębiorców wybiera to drugie rozwiązanie, bo jest szybsze i prostsze. Oprogramowanie do faktur może być darmowe lub płatne. To pierwsze znajdziemy przede wszystkim w internecie na różnych portalach z programami dla przedsiębiorców. Wystarczy je pobrać i zainstalować na komputerze, aby można było zacząć z niego korzystać. Drugie rozwiązanie wiąże się z wykupieniem oprogramowania od jednej z firm informatycznych, co może nieść ze sobą jednorazowy koszt rzędu kilkuset złotych lub niewielkimi miesięcznymi opłatami w wysokości kilkudziesięciu złotych. Oba rozwiązania są dobre, ale tylko jedno sprawdzi się w dużej firmie. Darmowe oprogramowanie do wystawiania faktur ma dość mocno okrojone możliwości  i niewielką bazę danych, w związku z czym będzie dobre dla małych lub dopiero otwierających się firm. Płatna wersja programu jest pełna i często można ją łączyć z innymi modułami do handlu, księgowości czy sprzedaży detalicznej.

Bez względu jaki program wybierzemy, na pewno będzie on przydatnym narzędziem w codziennej pracy. Jest łatwy w obsłudze, ma czytelny interfejs i można go zainstalować na dowolnym sprzęcie komputerowym. Dzięki temu jest powszechnie wykorzystywany.