Folie typu stretch

 

Pakując jakiś produkt, mamy mieć pewność, że będzie on w prawidłowy sposób zabezpieczony i nie ulegnie zabrudzeniom. Jedną z wielu pomocnych rzeczy przy pakowaniu różnego rodzaju towaru jest folia stretch, która gwarantuje wyżej wymienione funkcje.

Zastosowanie folii stretchowej

folia stretchUniwersalność jaką daje nam folia stretch jest bardzo duża. Dzięki folii tego typu możemy z powodzeniem zapakować i jednocześnie zabezpieczyć  małe i duże ilości towarów. Poprzez wiele zastosowań tego typu folii rozumiemy np. korzystanie z niej w sklepach do pakowania różnych towarów, w domach do przechowywania i „sklejania” ubrań, które w momencie owinięcia szczelnie folią zajmują mało miejsca i są doskonale zabezpieczone przed wilgocią. Coraz częściej wykorzystujemy tzw. stretch do przechowywania żywności. Produkt jakim jest folia stretch ma wiele rodzajów. Różni się pod względem grubości i kolorów, co decyduje o tym, jak i gdzie ją stosować. Każda taka folia jest produkowana z polietylenu, jednak gdy odpowiednio wybierzemy jej rodzaj, możemy być pewni, że to co w nią zapakowaliśmy będzie bezpieczne. Taka folia zapobiega przesuwaniu się przedmiotów, więc będzie miała idealne zastosowanie w magazynach, gdzie na co dzień pakuje się wiele towarów i trzeba zachować standardy ich pakowania. Wyróżniamy folię czarną, niebieską, transparentną oraz białą. Kolorowa folia stretch służy do pakowania produktów i ukrywa zawartość paczek. Natomiast folię białą można używać praktycznie do wszystkiego.

Produkt jakim jest folia stretch jest bardzo rozciągliwy i elastyczny, dlatego też możemy w nią owinąć lub zapakować nawet produkty o bardzo dużych gabarytach. Używając takiej folii, niezależnie w jakiej dziedzinie, możemy mieć pewność, że wszytko zachowa świeżość, oryginalny kształt i będzie dobrze zabezpieczone.