Bateria słoneczna, fotowoltaika

Fotowoltaika – korzyści jakie nam daje?

Fotowoltaika jest nie tylko bezpieczna ale i też wysoce niezawodna, szacuje się, że panele fotowoltaiczne niezawodnie powinny działać przez 30 lat. Baterie słoneczne zachowują swój potencjał przez długi czas, a wydajność płyt po 25 latach nie spada zazwyczaj poniżej 80% wydajności początkowej.

Co daje nam fotowoltaika?

Bateria słoneczna, fotowoltaikaMontaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się nie tylko z kosztami ale również z wieloma zaletami. Jedną z nich jest to, że produkowanie własnego prądu pozwala na znaczne oszczędności na rachunkach za energię a korzystając z energii słonecznej można być pewnym, że jej cena nie wzrośnie, co ma miejsce dosyć często w przypadku źródeł konwencjonalnych. Mając własną elektrownię fotowoltaiczna Sunelectric Lublin mamy również niezależność względem firm energetycznych, które mogą podwyższać stawki lub mieć problemy z linią energetyczną. Zużywanie energii słonecznej nie czyni żadnej szkody środowisku naturalnemu, instalacja fotowoltaiczna w żaden sposób go również nie zanieczyszcza, co jest niezwykle ważne w czasach w których najbardziej ceni się ekologię. Budynki wykorzystujące nowoczesne technologie takie jak fotowoltaika czy pompy ciepła stają się energooszczędne, co znacznie podwyższa ich wartość, a także robią za wzór dla innych domów na osiedlu. Od niedawna jest również możliwość sprzedaży nadwyżek energii do sieci co pozwala na zarabianie na jej produkcji w momentach szczytowych. Jeśli decydujemy się zainwestować w energetykę słoneczną ważna jest świadomość, że uruchomienie własnej elektrowni, niezależnie od jej rozmiaru, wymaga spełnienia szeregu wymogów formalnych. W niektórych miejscach należy zgłaszać założenie fotowoltaiki jak robót budowlanych do Urzędu Gminy, w niektórych przypadkach trzeba jednak postarać się o pozwolenie na budowę. Sprawę podłączenia należy również uzgodnić z lokalnym dostawcą prądu., musi on wiedzieć jaka instalacja będzie zakładana i czy potrzebna jest wymiana licznika, jeśli chcemy zarabiać na prądzie.

Wszelkie dodatkowe regulacje dopiero powstają dlatego trzeba uzbroić się w dużo cierpliwości i cieszyć się własnym prądem.