Gdzie kupić rowery elektryczne?

Jeżeli planujemy zakup roweru elektrycznego, to należy dobrze zapoznać się z ich ofertą, bowiem diabeł tkwi w szczegółach. Często lepiej dopłacić zaledwie kilkaset złotych więcej i cieszyć się sprzętem najwyższej jakości, niż dać mniej za sprzęt niskiej jakości i mocno awaryjny. 

Ile kosztuje rower elektryczny? 

rowery elektryczneRynek rowerów, w ostatnich dwóch latach poważnie się rozrósł. W związku z czym nie mamy do wyboru jedynie określonych modeli znanych firm, ale mamy również do czynienia z producentami nowymi, których sprzęt jest naprawdę dobrej jakości. Dobry rower elektryczny powinien posiadać przede wszystkim mocny silnik oraz wytrzymałą baterię. Na dalszym miejscu istotna jest konstrukcja ramy, jej waga, a na samym końcu amortyzator oraz hamulce. Mocny silnik zagwarantuje nam dobre osiągi i niezawodność bez względu na rodzaj trasy, natomiast wytrzymała bateria pozwoli nam przejechać do stu kilometrów, bez konieczności ładowania. Rowery elektryczne mogą poruszać się z maksymalną prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. Jest to wystarczająca szybkość, by przemieszczać się nie tylko w trasie, ale również w zakorkowanych miastach. Koszt rowerów elektrycznych jest bardzo mocno zróżnicowany, toteż znajdziemy modele z kilka tysięcy, ale też takie, które kosztują kilkanaście. Oczywiście nie musimy dopowiadać, które z nich są lepsze i dlaczego. Jednakże pamiętajmy, że wydając na rower kilkanaście tysięcy złotych dostajemy sprzęt, o który trzeba bardzo mocno dbać. 

Wydawałoby się, że instalowanie silnika w rowerach jest marnym posunięciem, ale na szczęście nie zaniechano tego pomysłu, gdyż przyjął się znakomicie. Elektryczne rowery wkrótce zaczną być tak popularne, jak standardowe jednoślady i naszym zdaniem ta kwestia jest przesądzona.