drukarki fiskalne

Handel kasami i drukarkami fiskalnymi

Gdy wyobrażałem sobie swoją przyszłość, nigdy nawet na myśl by mi nie przyszło, że będę się zajmował tym czym się obecnie zajmuję. Bardziej liczyłem na to, że będą to raczej standardowe prace na etacie u kogoś w firmie tudzież prowadzenie jakiejś skromnej, jednoosobowej działalności gospodarczej.

Drukarki fiskalne często sprzedawane

drukarki fiskalneTo, co obecnie robię jest nieco inne – jestem handlowcem, sprzedającym kasy fiskalne. Zostałem zatrudniony dla sporej wielkości wrocławskiej firmy, która jest producentem tego typu wyposażenia dla firm. Nie tylko zresztą je produkują – posiadają oni najlepszy serwis kas fiskalnych w całym województwie. Oczywiście nie dostałem tej pracy od tak bez żadnego wcześniejszego przeszkolenia czy doświadczenia. W handlu siedzę praktycznie odkąd tylko skończyłem szkołę średnią, tymczasem jeśli chodzi o kasy fiskalne, to jest to raczej kwestia nauczenia się na pamięć kilku danych i faktów. Nie są to zresztą tylko kasy – jeżdżąc po firmach sprzedaję też między innymi drukarki fiskalne, ale zdarza mi się również przedstawiać ofertę na wagi platformowe. Tym oczywiście zajmuję się przy okazji – głównym moim obiektem, który sprzedaję są kasy fiskalne. Firma świadczy również inne usługi, takie jak między innymi legalizacja wag, ale odnośnie tego jest stworzony odpowiedni dział, który zajmuje się tylko tym. Nie jest ciężko sprzedawać coś na tego typu rynku – w końcu firmy potrzebują kas i drukarek fiskalnych praktycznie przez cały czas. Nawet jeśli się nie psują i nie muszą odwiedzać serwisu, to przecież w dalszym ciągu niemal codziennie są otwierane dziesiątki nowych firm, dla większości których kasa fiskalna jest wręcz obowiązkowa.

W związku z tym do pracy przychodzę z uśmiechem na ustach i kompletnie wyluzowany – nie tylko jestem dobrym sprzedawcą, ale do tego działam na niezwykle prostym w obsłudze rynku.

Więcej na http://wagi.wroc.pl