Inspekcja rur kanalizacyjnych

Przewody kanalizacyjne, tak jak większość dzieł rąk człowieka, ulegają przeróżnym awariom, poddają się upływowi czasu oraz są narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, grzyby, korozja itp.. Niestety, ponieważ systemy kanalizacyjne są bardzo rozbudowane, zlokalizowanie zatoru lub usterki może często stanowić duży problem.

Kamery inspekcyjne do kanalizacji

kanalizacja - kamera do inspekcjiCzłowiek stale szuka innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią mu pracę. W przypadku uszkodzeń rur kanalizacyjnych również bardzo chętnie korzystamy z nowoczesnych technologii. W momencie, kiedy już wiemy, że problemem może być kanalizacja – kamera do inspekcji stanowi idealne rozwiązane. Kamery inspekcyjne do sieci kanalizacyjnej bardzo szybko pozwalają na zlokalizowanie zatoru, przeszkody, nieszczelności, pęknięcia rury lub innych rodzajów uszkodzeń. Urządzenie sprawnie je wykrywa i rejestruje obrazy powstałych szkód, dzięki czemu można w odpowiednim czasie zareagować, przygotować właściwe narzędzia i usunąć awarię. Dostępne są samojezdne kamery inspekcyjne o różnych zakresach średnic, dodatkowo wyposażane w inklinometr, czyli czujnik pomiaru spadków, a także urządzenia popychane przy pomocy specjalnego przewodu, połączonego z kablem. Na jego końcu znajduje się stałe lub obrotowe oko kamery, które przekazuje obraz do niewielkiego monitora. Aparaty rejestrujące posiadają stabilizatory obrazu oraz liczniki odległości i czujniki położenia kamery.

Wszystkie kamery inspekcyjne do kanalizacji są urządzeniami wodoodpornymi, wytrzymałymi na trudne warunki pracy, odpornymi na wstrząsy i niewielkie uderzenia. W swojej działalności chętnie wykorzystują je miejskie przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji, większe i mniejsze firmy, działające w branży hydraulicznej, a także osoby prywatne.