Instalujemy szklarnię ogrodową

No dobrze, zakupiliśmy naszą wymarzoną szklarnię ogrodową i przywieźliśmy ją do domu. Teraz trzeba się postarać ja zmontować i postawić na odpowiednio do tego przygotowanym miejscu. Nie każdy wie, jak to zrobić. Jak zabrać się do montażu, aby niczego nie popsuć, ani np. nie złożyć źle, ponieważ będziemy musieli naszą pracę powtarzać wciąż od nowa.

Nie ma kłopotu z montażem

montaż zakupionej szklarni ogrodowejProducenci szklarni ogrodowych tak to wymyślili, że praktycznie każdy może sam złożyć taką szklarnię i nie ma z tym kłopotu. Łatwy montaż zakupionej szklarni ogrodowej daje nam gwarancję, że niczego nie zepsujemy, a sama praca będzie wykonana szybko i bez problemowo. Każda szklarnia może mieć różne wymiary, czy kształty, natomiast przeważnie technologia ich produkcji jest podobna. Czyli, że po zakupie i przywiezieniu jej do domu,  mamy do czynienia z aluminiowymi rurkami, oraz poliwęglanowym nakryciem. Do każdego zakupionego towaru dołączana jest instrukcja obsługi, oraz montażu. Oczywiście musimy mieć przygotowany teren, czyli – aby uniknąć ciężkich prac ogrodowych, najlepiej zawczasu zaorać niewielką połać ziemi. (maszyną, lub koniem – jeśli ktoś nie ma, może wynająć np. od sąsiada). Tak zaorana ziemia powinna sobie trochę poleżeć, zanim potraktujemy ją glebogryzarką, a potem bronami. Na, tak z grubsza przygotowanym „kawałku”, możemy montować naszą nowo zakupioną szklarnię. Resztę prac można już wykonywać w środku. 

Oczywiście znajdą się tacy, którzy nie będą chcieli sami przygotowywać ziemi i po prostu zakupią ją w sklepie w odpowiedniej ilości, a następnie rozsypią pod folią. Można i tak. Jednak i w tym wypadku należy przygotować miejsce pod szklarnię, abyśmy nie musieli ręcznie kopać i wyrywać przysypanych wcześniej chwastów. Nie będzie to przyjemne.