Jak dobrze zaplanować imprezę masową?

Zaplanowanie imprezy masowej jest bardzo trudnym i odpowiedzialnym zajęciem. Trzeba wziąć pod uwagę wszelkie zagrożenie i niebezpieczeństwa, plus znaleźć ewentualne z nich wyjście. Organizacja takiej imprezy to przyjemność dla jej uczestników, lecz duży bagaż odpowiedzialności dla organizatorów.

Jak planować, by nie zwariować

planowanie imprez masowychCzasem każdemu z nas zdarza się planować jakąś uroczystość, spotkanie, czy zwykły obiad z rodziną. Musimy wtedy wszystkich zaprosić, zająć się przygotowaniem miejsc dla naszych gości, ale i zaplanowaniem co podamy im do jedzenia, picia. Przysparza nam to mnóstwa wysiłku i stresu, jak więc mogą czuć się ci, na których barkach leży zorganizowanie imprezy dla 1000 czy nawet 2000 tysięcy gości? Przede wszystkim planowanie imprez masowych musi być robione z głową. Człowiek musi być opanowany, ale i pewny swoich decyzji. Nie mogą tutaj w grę wchodzić emocje czy też własne upodobania, ponieważ najważniejsze jest zadowolenie i bezpieczeństwo przybyłych gości. I właśnie bezpieczeństwo przy takich imprezach jest najważniejsze. Trzeba zorganizować odpowiednią ilość miejsc i swobodne przejścia dla osób. Ochrona musi być rozstawiona w wielu miejscach, by móc kontrolować osoby biorące udział w wydarzeniu. Obowiązkowo musi być też zawiadomiona policja, ponieważ jest to wymóg prawny, ale i dostarcza nam od razu dodatkowego bezpieczeństwa. Nieszczęścia rodzą się w ułamku sekundy, dlatego trzeba być przygotowanym na wszelkie ewentualności. Jeśli organizator ma takie słuszne i zharmonizowane podejście, to na pewno impreza zostanie dopięta na ostatni guzik.

Planowanie każdego typu wydarzenia niesie za sobą stres. Jednak odpowiedzialność za „masę” ludzi jest naprawdę stresująca. Dlatego przed przystąpieniem do tego typu działań, trzeba przede wszystkim obmyślić swój plan działania, być opanowanym i zważać na wszelkie ewentualności.