Jak najtaniej dotrzeć z Ostródy do Holandii?

Ostróda to jedno z najbardziej znanych miast leżących na Mazurach. Znane jest chociażby z tego, że co roku jest tam organizowany wielki festiwal muzyki disco, która zwłaszcza w polskim wykonaniu jest teraz ogromnie popularna. Jednak mieszkańcy tego miasta żyją nie tylko z turystyki. Każdego roku na jesień spora część mieszkańców wyjeżdża do pracy do Holandii.

Ostróda jest doskonale połączona z Holandią

tanie busy do holandii z ostródyPod względem komunikacji Ostróda jest doskonale połączona z Holandią. Do tego pięknego zachodniego kraju można dotrzeć na kilka sposobów. Z wiadomych przyczyn – finansowych – mieszkańcy Ostródy korzystają najczęściej tylko z jednego środka transportu. Chodzi oczywiści o tanie busy do Holandii z Ostródy, które już od sierpnia kursują ze znacznie zwiększoną częstotliwością. Najwięcej takich połączeń  do Holenderskich miast dostępnych jest od września do kwietnia. Wtedy to właśnie mieszkańcy tego miasta najczęściej podróżują do Holandii no i oczywiście z powrotem. Największą zaletą busów jest to, że są naprawdę tanie i to nie jest tylko slogan reklamowy. Podróż do dowolnego miasta w Holandii kosztuje średnio czterysta złotych. Jest to koszt niemożliwy do osiągnięcia przy jakimkolwiek innym środku transportu. Podróż własnym samochodem to przynajmniej trzy razy tyle, a podróż samolotem będzie i droższa i o wiele dłuższa w czasie. Bo przecież trzeba dostać się na lotnisko w kraju a potem już w Holandii trzeba jakoś dotrzeć na miejsce docelowe.

Niewielkie busy i duże autokary codziennie przewożą mieszkańców Ostródy za granicę. Holandia to tylko jeden z krajów, do których z Ostródy można podróżować takimi właśnie pojazdami. Jest to jednak kierunek najczęściej obierany, bo mieszkańcy Ostródy wyjeżdżają tam od wielu lat – prawie zawsze poza sezonem turystycznym na Mazurach.