Nadruk na DVD

Jak powstaje płyta?

Któż z nas nie lubi słuchać muzyki? Myślę, że takich osób na całym świecie jest naprawdę niewiele. Powszechnie znane jest powiedzenie, że muzyka łagodzi obyczaje, co jest tylko jedną z ogromnej ilości jej zalet.

Proces powstawania płyty

Nadruk na DVDMuzyka pozwala nam na relaks po ciężkim dniu spędzonym w pracy, jest idealnym kompanem do uprawiania aktywności fizycznej, towarzyszy romantycznym kolacjom z ukochaną osobą czy też szaleństwom z przyjaciółmi w klubie. Jak już wspomniano, muzykę lubi każdy, mało kto jednak wie na czym dokładnie polega proces powstawania płyt cd i dvd, z których najczęściej muzyki słuchamy. Tłoczenie płyt cd daje nam w rezultacie okrągły, przeźroczysty dysk gotowy do zapisu na nim danych. Obecnie do produkcji płyt wykorzystywane jest tworzywo o nazwie poliwęglan. Początkowo materiał, z którego później powstanie płyta (niezależnie która, gdyż zarówno tłoczenie płyt dvd jak i płyt cd przebiega w podobny sposób) osuszany jest w bardzo wysokiej temperaturze, bo aż w stu dwudziestu pięciu stopniach Celsjusza. Później formowany jest krążek zawierający rowki – najczęściej za pomocą technologii do wyrobu tworzyw termoutwardzalnych. Następnie dysk jest studzony i na jego połowę nakładana aluminiowa warstwa metalizacji. W kolejnym etapie wykonywane są nadruki na dvd, po czym otrzymujemy gotowy do użytku krążek. Właśnie takie płyty sprzedawane są w sklepach muzycznych. Niestety, nie wszystkie opakowania na na cd kryją dyski z oryginalną, zakupioną muzyką. Duża część z nich zawiera nagrania pirackie, na których rozpowszechnianie nie godzili się artyści. Od pewnego czasu lokalne władze starają się walczyć z podobna przestępczością, póki co jednak nie przynosi to spektakularnych efektów.

W dobie internetu, gdzie wystarczy tylko kilka kliknięć myszką, aby uzyskać dostęp do wszystkich nagrań swojego ulubionego artysty, niewielki procent społeczeństwa kupuje oryginalne płyty. Większość muzyki ściągana jest z internetu, mimo wielokrotnie powtarzanej informacji, że takowe czynności są przestępstwem.