skóra przed atakiem atopii

Jak prawidłowo przeciwdziałać atopii?

Przesada niekiedy jest znacznie gorsza od niedopatrzenia, a umiar jest ważny we wszystkim, co robimy w życiu. Przykładowo – wiadomo, że każda kobieta chce wyglądać jak najlepiej. W tym celu codziennie wykonujemy makijaż, od czasu do czasu wybieramy się do fryzjera i kosmetyczki, a na nasze atopowe zapalenie skóry stosujemy drogie, lecz łagodne kosmetyki.

Nadgorliwe poszukiwanie alergenów a atopia – jaką postawę przyjąć?

skóra przed atakiem atopiiJednak, gdy kobieta zrywa się z łóżka codziennie o piątej rano, tylko po to, by wykąpać się, nałożyć na twarz i włosy maseczki i wykonać jeszcze wiele innych zabiegów upiększających, na których niejednokrotnie schodzą jej dwie lub nawet trzy godziny, wtedy coś jest nie tak. Podobnie sprawa wygląda z zapobieganiem chorobom i uczuleniom. Jeżeli nie pozwalamy naszemu dziecku na spożywanie produktów, które potencjalnie mogą zawierać alergeny, na które wiemy, że dziecko nie jest uczulone, na noszenie kostiumów na bal przebierańców tylko ze względu na ewentualne kontaktowe zapalenie skóry, którego może się nabawić lub też zmuszamy je do noszenia ubrań takich jak bielizna antyalergiczna tylko na wszelki wypadek, to powinniśmy głęboko się nad sobą zastanowić. Choroby takie jak alergia czy też atopia zdarzają się, można powiedzieć nawet, że mają miejsce stosunkowo często.

Reakcje alergicznie to nie jest jednak powód, by wpadać w panikę i starać się unikać wszelkich substancji potencjalnie uczulających. Należy pamiętać, że może to wywołać odwrotny efekt i zamiast dobrego stanu zdrowia przynieść uczulenie na substancje, których nie da się niczym zastąpić i są one obecne w naszym codziennym życiu.