Jak urządzić salon?

Urządzanie wnętrza domu, to jedna z najprzyjemniejszych czynności, której doświadczają właściciele, po jego wybudowaniu. Zakres tej przyjemności, jest zależny od możliwości finansowych i czasu, którym dysponują urządzający. Najwięcej inwencji można wykazać przy zagospodarowywaniu salonu.

Nowoczesność czy tradycja w salonie?

nowoczesne fotele do salonuTo największe wyzwanie, które staje przed właścicielami. Aby na nie odpowiedzieć, trzeba zacząć od funkcji, którą ma spełniać salon. Jeżeli ma to być miejsce reprezentacyjne, to nowoczesne fotele do salonu, jak najbardziej nadawałyby się. Jeżeli jednak ma to być miejsce do wspólnego rodzinnego spędzania wolnego czasu, to na pierwszym miejscu trzeba postawić przytulność i wygodę. Jednak kiedy przejrzeć oferty, kryjące się pod hasłem: nowoczesne fotele, to można zauważyć, że bez trudu da się połączyć jedno z drugim, czyli nowoczesność z wygodą. Można rzec, że królują tzw. fotele babuni, czyli z wysokim oparciem, wysokimi bokami z „uszami” i głębokim  siedzeniem. Ten zasadniczy format jest modyfikowany nowoczesnym designem, ilością nóg i często ma dodawany podnóżek. Jest to jeden z najwygodniejszych foteli, ale nie jedyny. Można też znaleźć unowocześnioną formę szezląga: siedzenie wygięte w kształcie łagodnego łuku i do tego podnóżek. A jeszcze fason wyjęty z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku; niskie oparcie, głębokie siedzenie na czterech wysokich nogach. W zasadzie, nowoczesne fotele, to kilka starych, typowych wzorów zmodyfikowanych na współczesną modę, które różnią się pojedynczymi elementami i przede wszystkim, materiałami, z których są wykonane.

Jest tu ogromna różnorodność zarówno w surowcach, jak i w kolorystyce. Każdy producent stara się wprowadzić do swych produktów coś, co wyróżniałoby jego wyroby od pozostałych, z różnym efektem tych starań. Jedno jest pewne, klienci mają naprawdę duży wybór.