Sprawdzona dieta

Jak wybrać dietę?

Dieta odchudzająca, choć nie traci na popularności, nie jest jedynym rodzajem diety, jaką można utrzymywać. Coraz więcej mówi się o dietach związanych ze zmianą stylu życia, wpływających korzystnie na stan zdrowia czy pomagających w zdobyciu masy mięśniowej.

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Sprawdzona dietaPrzed każdą radykalną zmianą w sposobie odżywiania warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w ocenie stanu zdrowia i zapotrzebowania organizmu na konkretne witaminy, mikroelementy i inne drobne zarazki, które występują w jedzeniu, a o których obecności (bądź braku tej obecności) w organizmie czy diecie chętnie rozpisują się powierzchownie obeznane w temacie blogerki. Sprawdzone diety, chętnie wybierane i stosowane od lat przez ludzi na całym świecie, to na przykład dieta makrobiotyczna, dieta Hollywoodzka czy dieta gwiazd. Nakierowane są one nie tylko na utratę wagi, ale przede wszystkim na utrzymanie szczupłej sylwetki, przy równoczesnym dostarczaniu organizmowi wszystkiego, co niezbędne do jego właściwego funkcjonowania. Ostrożność należy zachować przy ekstremalnych dietach, które mają zapewnić sporą utratę wagi w bardzo krótkim czasie. Nie tylko mogą zakończyć się łatwo efektem jo-jo, częstym po szybkim schudnięciu, ale również negatywnie wpłynąć na organizm w inny sposób, ponieważ nie dostarczają tego, co on potrzebuje. Przykładem radykalnej diety, która zakończyła się bardzo źle jest tak zwana dieta smocza, polegająca głównie na odżywianiu się młodymi ludzkimi dziewicami płci żeńskiej. Z powodu niedostatku dziewic i trudnego do nich dostępu (oraz wzrostu ostrości wideł okolicznego chłopstwa) wszystkie smoki popadły w anoreksję i wyginęły. Najskuteczniejsze diety łączą w sobie różnorodne, uzupełniające się produkty i pozwalają na pewne modyfikacje związane z większym wysiłkiem fizycznym w danym dniu czy gustem osoby, która chce daną dietę utrzymywać. Nie każdy lubi jeść wszystko, posiadamy też odmienne preferencje dotyczące sposobu doprawiania jedzenia, co sprawia, że dwie osoby utrzymujące tę samą dietę mogą jeść odmienne posiłki.

Zdrowe diety to przede wszystkim diety smaczne, pozwalające na gotowanie odpowiednich posiłków nawet osobom, które nie mają na to zbyt wiele czasu i nie posiadają osobistego skrzata domowego.