stoły warsztatowe

Jak wybrać stoły warsztatowe?

Wiadomo, że stoły warsztatowe to standardowe wyposażenie w warsztatach, halach produkcyjnych czy montażowych wielkich i małych fabryk, a także w różnych serwisach. Ich główną funkcją jest stworzenie bezpiecznej i dopasowanej do potrzeb przestrzeni roboczej dla pracownika.

Wybór wyposażenia do firmy z sektoru produkcyjnego nie jest proste – nawet stoły warsztatowe mogą być kluczowe i wpływać na jakość i szybkość produkcji.

stoły warsztatowePrzed kupnem należy jasno i precyzyjnie określić wymagania dotyczące takich stołów, a także wziąć pod uwagę sugestie pracowników, którzy będą przy nich spędzać co najmniej 80 godzin w każdym tygodniu. Następną rzeczą, jaką należy rozważyć, jest dostępny budżet, który możemy przeznaczyć na zakup. Należy pamiętać, że na dobrym sprzęcie nie warto oszczędzać. Warto sprawdzić czy dany producent zapewnia gwarancję na swoje produkty, a jeśli tak to na jak długo. Meble metalowe powinny być najwyższej jakości . Stoły warsztatowe powinny mieć solidną, stalową konstrukcję i dużą nośność. Warto zainteresować się tym, czy producent oferuje modułową konstrukcję, która pozwala na konfigurowanie miejsca pracy. Należy sprawdzić z czego został wykonany blat, jakiej jakości są prowadnice, czy możliwe jest zamykanie stanowiska, a jeśli tak to na jakiego typu zamek. Ważne jest to, żeby sam stół nie stwarzał zagrożenia – szuflady muszą być zabezpieczone przed wypadaniem, a półki solidnie zamontowane. Kolejną kwestią jest oświetlenie, może być już wbudowane, albo będzie wymagać zainstalowania odpowiednich lamp. Należy wybrać odpowiednie listwy i rozdzielnice, aby podłączyć urządzenia elektryczne.